16 червня відбулася щотижнева нарада, яку провів голова райдержадміністрації Дмитро Романов.

Версія для друкуВерсія для друку

16 червня відбулася щотижнева нарада, яку провів голова райдержадміністрації Дмитро Романов.  Розглядалися питання:

1. Про пільгове перевезення окремих категорій громадян приміським автомобільним транспортом загального користування на 2020 рік.

2. Про виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 17.11.2016   № 542 «Про реалізацію пілотного Проекту «Оцінка ситуації щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих дільниць та політичних процесів в Україні».

3. В порядку контролю:                                                   

3.1. Про зміни в законодавстві.

3.2. Про техногенну ситуацію в районі.

За інформацією Олени Носенко, начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації, в кожній сільській раді району рішенням сесії сільських рад затверджені Програми відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян та визначені приміські маршрути, на яких буде здійснюватись перевезення окремих пільгових категорій громадян у 2020 році.

За даними ТзДв «Полтававтотранс» в районі працює 28 перевізників на 68 приміських маршрутах.

         Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, як головним розпорядником коштів, по 4 ОТГ та 11 сільських рад в 2020 році заключено 32 договори про відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян у Полтавському районі приміським автомобільним транспортом загального користування.

На 2020 рік рішенням Мачухівської сільської ради прийнята Програма здійснення компенсаційних виплат за проїзд окремих категорій громадян Мачухівської сільської ради на 2020 – 2021 роки, якою передбачено планові обсяги фінансування на 2020 рік – 346,0 тис. грн. Рішенням Коломацької сільської ради прийнята Програма компенсації пільгового перевезення окремих категорій громадян комунальним транспортом Коломацької сільської ради на 2020 рік, якою передбачено 279,0 тис. грн. Відповідно до прийнятих Програм передбачені договірні відносини між перевізниками та ОТГ.

В кожній сільській раді визначено перелік пільгових категорій громадян, які мають право на пільговий проїзд щоденно, без обмежень з 1 січня 2020 року: учасники бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, діти з багатодітних сімей, особи з інвалідністю 1 групи, особи, які супроводжують осіб з інвалідністю 1 групи або дітей з інвалідністю ( не більше однієї особи), батьки загиблих військовослужбовців, реабілітовані особи, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1 та 2, діти з інвалідністю, діти – сироти та позбавлені батьківського піклування, соціальні робітники Територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).

         На 2020 рік затверджена субвенція з сільських бюджетів та ОТГ до Полтавського районного бюджету на відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян Полтавського району приміським автомобільним транспортом загального користування в сумі 3545429,0 грн., в тому числі 4 ОТГ – 2243049,0 грн, 11 сільськими радами – 1302380,0 грн. . Станом на 01 березня 2020 року профінансовано 303 032,80 грн.

         Крім того, на рівні держави прийнято рішення щодо надання пільг окремим категоріям громадян з оплати проїзду у готівковій формі відповідно до постанов Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» та «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування».

         За сприянням управління соціального захисту населення райдержадміністрації та громадськості в 2020 році сільські ради прийняли рішення щодо розширення переліку пільгових категорій громадян, а саме:

Абазівська сільська рада – особи з інвалідністю 2 групи, пенсіонери за віком;

Заворсклянська сільська рада – пенсіонери за віком;

Терешківська сільська рада – особи з інвалідністю 2 групи;

Нестеренківська сільська рада – відновлення пільгового перевезення окремих категорій громадян та додатково пенсіонерів за віком;

Пальчиківська сільська рада – особи з інвалідністю 2 групи, пенсіонери за віком;

Сем’янівська сільська рада – особи з інвалідністю 2 групи

Супрунівська сільська рада – особи з інвалідністю 2 групи.

Щербанівська сільська рада – особи з інвалідністю 2 групи, пенсіонери за віком.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19,спричиненної коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» з 25 травня 2020 року в Полтавському районі дозволені приміські перевезення пасажирів автомобільним транспортом за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

 

Щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих дільниць та політичних процесів в Україні доповіла Віта Кривенко, в.о. начальника відділу  житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля  райдержадміністрації. Вона зазначила, що до сьогодні громадяни, які мають важкі форми інвалідності обмежені у своїх можливостях повноцінно брати участь у політичному житті суспільства. Актуальності це питання набуває напередодні чергових виборів до органів місцевого самоврядування.

У 2016 році в Полтавській області в рамках Пілотного проекту досліджено доступність 1269-ти виборчих дільниць. За висновками громадських експертів лише на трьох дільницях забезпечено доступність. Решта дільниць потребують додаткових пристосувань.

З метою забезпечення особам з інвалідністю конституційних прав і свобод та на виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, розпорядження голови обласної державної адміністрації від 17.11.2016 №542 «Про реалізацію пілотного Проекту «Оцінка ситуації щодо забезпечення доступу осіб з інвалідністю до виборчих дільниць та політичних процесів в Україні», органам місцевого самоврядування району необхідно вжити невідкладних заходів щодо забезпечення прилеглої території, будівель і приміщень, в яких розміщуються виборчі дільниці району, безбар’єрністю і можливістю самостійного пересування (без сторонньої допомоги) для участі в процедурі виборів осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За інформацією Управління соціального захисту населення Полтавської райдержадміністрації у сільських радах Полтавського району (які ще об’єднані в територіальні громади) перебуває на обліку 3469 осіб з інвалідністю, зокрема:

- особи з інвалідністю І групи –179 осіб;

- особи з інвалідністю ІІ групи – 1286;

- особи з інвалідністю ІІІ групи – 1734;

- діти з інвалідністю – 199 осіб.

З метою покращення доступності людей з інвалідністю до виборчого процесу:

- сільським головам направлено відповідні листи-запити, якими пропонується визначити виборчі дільниці, які потребують пристосування до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями, скласти план - графік виконання ремонтно-будівельних робіт на 2020 та наступні роки, яким передбачити фінансування даних заходів, виходячи з реальних можливостей бюджету;

- відділом житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації підготовлено окремий розділ «Будівництво та житлова політика» Програми економічного і соціального розвитку Полтавського району на 2020 рік, до складу якого включено питання забезпечення доступності маломобільних груп населення: капітальний ремонт з обладнання закладів та установ Полтавського району засобами доступності» Абазівська ЗОШ І-ІІІ ст.; капітальний ремонт з обладнання закладів та установ Полтавського району засобами доступності» Супрунівський НВК.

 

Про техногенну безпеку в районі за період з 09 по 14 червня доповів головний спеціаліст з питань цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації Вадим Віннік. Так, за минулий тиждень в районі зареєстровано:

11.06.2020 року – с. Ватажкове, пожежа лісової підстилки, пожежу ліквідовано.

13.06.2020 року – с. Мильці, пожежа сміттєзвалища, площею близько 100 м2, пожежу ліквідовано.

14.06.2020 року – с. Жуки, вул. Бригадна 1, підгоряння вхідної двері в будинку, (ліквідовано до прибуття)  АРЧ.

Зареєстровано 3 нещасних  випадки на водоймі  ( утоплення):

09.06.2020 року – с. Макухівка, в природній водоймі

09.06.2020 року – с. Горбанівка, в природній водоймі

14.06.2020 року – с. Судіївка, в природній водоймі

По лінії ДСНС  зареєстровано 1 хибний виклик

Також, Вадим Віннік нагадава присутнім про правила безпечної поведінки на воді та біля води.

 

Наверх ↑