19.11.2019 відбулася щотижнева нарада у голови Полтавської районної державної адміністрації. Одним із питань порядку денного було присвячене розвитку системи безоплатної правової допомоги у Полтавському районі та посилення правової спроможності громад району. Доповідач по зазначеному питанню порядку денного — очільниця відділу «Полтавське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Ражик зазначила: «Безоплатна правова допомога є важливим елементом чесної та ефективної системи правосуддя, що базується на захисті прав людини і верховенстві права. Це основа розширення доступу до правосуддя в межах права на справедливий суд, закріпленого у Статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод ...». В ході доповіді було також повідомлено, що порядок надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги визначає Закон України «Про безоплатну правову допомогу». Відділ «Полтавське бюро правової допомоги» Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги створено 02 квітня 2019 року з метою забезпечення безоплатною первинною та вторинною правовою допомогою мешканців Полтавського району. Основними завданнями, що сьогодні реалізуються є:

1. Проведення правопросвітницьких заходів, спрямованих на роз’яснення змісту ключових реформ (змін у законодавстві) у сфері соціального захисту, освіти, охорони здоров’я, пенсійного забезпечення, тощо (круглі столи, лекції, семінари) з метою підвищення правової обізнаності населення для різних категорій громадян: учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, учасники АТО, інваліди, пенсіонери, малозабезпечені особи та ін.

2. Надання методичної допомоги органам державної виконавчої влади, органам місцевого самоврядування та установам провайдерам БПД (громадським організаціям, волонтерським рухам, юридичним особам приватного права).

3. Надання громадянам первинної та вторинної правової допомоги.

На виконання вище перелічених, з моменту створення відділу «Полтавське бюро правової допомоги», фахівцями проведено 25 правопросвітницьких заходів, з них: 6 семінарів; 8 правових уроків для учнів шкіл; 5 виступів під час круглих столів; 6 лекцій. Поряд із цим, здійснюється виїзне консультування громадян, що здійснюється переважно у формі консультаційних пунктів, що являють собою виїзд фахівця за визначеним графіком до приміщення сільських рад або створених ними закладів, що знаходяться у сільській місцевості, а також за місцем фактичного проживання громадян з особливими потребами та спеціалізованих установ (госпіталі, пансіонати, геріатричні установи тощо) з метою надання консультації громадянам, що в силу певних обставин не можуть самостійно прибути до приміщення бюро правової допомоги. Такі консультаційні пункти створюються на основі вивчення потреб громад у безоплатній правовій допомозі.

Протягом 2-4 кварталу цього року Полтавським бюро правової допомоги вже забезпечено роботу 35 консультаційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги. І ця робота продовжується. Користуючись нагодою варто також закликати органи місцевого самоврядування до надання пропозицій щодо виїзду фахівців безоплатної правової допомоги у їх населені пункти задля надання правової допомоги їх мешканцям, у разі якщо інформація про потребу у правовій допомозі стане їм відома. Адже на сьогодні з сумом доводиться констатувати, що мають місце випадки, коли органи місцевого самоврядування володіють такою інформацією, проте не завжди інформують про свої потреби у правовій допомозі Полтавське бюро правової допомоги.

В Полтавському районі діє Програма правової освіти населення Полтавського району, в рамках якої виділено та освоєно 4500 на розробку та друк інформаційних буклетів правового характеру. На сьогоднішній день, фахівцями Полтавського бюро правової допомоги розроблено та здано в друк 4 види інформаційних буклетів правового характеру на тематику, що ще не висвітлювалася.

Інформація про діяльність Полтавського бюро правової допомоги постійно висвітлюється в засобах масової інформації та на сайтах партнерів, серед яких чільне місце займають Полтавська районна державна адміністрація та Полтавська районна рада.

Вжиті заходи сприяли тому, що у 2-4 кварталі 2019 році (станом на 15.11.2019) правову допомогу отримали 339 осіб, з них -119 мешканців Полтавського району. І ця робота продовжується, адже органи системи безоплатної правової допомоги мають можливості і бажання надавати допомогу кожному, хто звернеться за цією допомогою у будь-який зручний для нього спосіб. На сьогодні це можна зробити будь-яким із перелічених нижче способів:

1. прибувши до Полтавського бюро правової допомоги, що розташоване за адресою: місто Полтава, вулиця Міщенка 2,
  2. зателефонувати за номером телефону (0532) 50-27-29,
  3. прийшовши до пунктів доступу безоплатної правової допомоги, що відбуватимуться у Вашій місцевості. Інформацію про дату та час роботи виїзного консультаційного пункту можна дізнатися за вищенаведеним телефоном або у місцевій сільській раді.