21 січня 2020 року фахівцем #безоплатної правової допомоги Полтавщини Артемом Пархоменком проведено виховну годину для учнів 8-11 класів Тахтаулівського навчально-виховного комплексу на тему: «Право та відповідальність»

Версія для друкуВерсія для друку

21 січня 2020 року фахівцем #безоплатної правової допомоги Полтавщини Артемом Пархоменком проведено виховну годину для учнів 8-11 класів Тахтаулівського навчально-виховного комплексу на тему: «Право та відповідальність». Під час заходу було обговорено із учнями школи питання, що стосуються прав і обов’язків дітей, а також юридичної відповідальності за правопорушення. В ході виховної години діти дізналися також про можливості і порядок отримання #безоплатної правової допомоги, а також одержали тематичні буклети.

Під час виступу фахівець #безоплатної правової допомоги розповів, що поряд із Конституцією України, основним документом, що регламентує права дитини є Конвенції про права дитини, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року та ратифікована Україною після здобуття незалежності — 27 вересня 1991 року. Ще одним законодавчим актом, що присвячений правам дітей є Закон України «Про охорону дитинства», який визначає дотримання прав дітей в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет, що має важливе значення для забезпечення національної безпеки України, ефективності внутрішньої політики держави. Що ж стосується відповідальності неповнолітніх, то найчастіше до них застосовуються такі види юридичної відповідальності як цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність. За загальним правилом здатність нести адміністративну та кримінальну відповідальність настає з 16-річного віку. За найбільш тяжкі злочини, що визначені прямо законом кримінальна відповідальність може наставати із 14-річного віку, як і цивільно-правова відповідальність, що переважно зводиться до компенсації збитків, завданих неправомірними діями і носить майновий характер, однак цим не вичерпується. За рішенням суду особу може бути зобов’язано також вчинити певні дії, що спрямовані на відновлення порушеного права або ж публічно вибачитися за вчинення дій, що заподіяли шкоди іншій особі. .

Варто нагадати, що отримати безоплатну правову допомогу може кожен бажаючий, що звернеться до #системи безоплатної правової допомоги. У #Полтавському бюро правової допомоги, за адресою: місто Полтава, вулиця Міщенка будинок 2, Вас раді бачити у робочі дні: з понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години, контактний телефон 50-27-29.

 

#ПравоваДопомога #LegalAid #БПД

 

Наверх ↑