23 червня відбулася щотижнева нарада, яку провів голова райдержадміністрації Дмитро Романов.

23 червня відбулася щотижнева нарада, яку провів голова райдержадміністрації Дмитро Романов.

Розглядалися питання:

1. Про підготовку місць массового відпочинку населення на водних об’єктах району до купального сезону.

2. Про роботу зі зверненнями громадян в Абазівській сільській раді.

3. В порядку контролю:

3.1. Про зміни в законодавстві.

3.2. Про техногенну ситуацію в районі.

1. За інформацією Вадима Вінніка, головного спеціаліста з питань цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації, Полтавський район є привабливим місцем для відпочинку населення на воді в літній період. На водні об’єкти району приїжджають відпочивати не тільки жителі Полтавського району, але і мешканці інших районів та міста Полтави.

У зв’язку з відсутністю обладнаних належним чином місць для купання на території району, населення для відпочинку обирає несанкціоновані місця, що і призводить до трагічних наслідків.

Аналіз сумної статистики показує, що протягом 2020 року на території Полтавського району було зафіксовано три нещасні випадки на водних обʼєктах (утоплення).

Щербанівська (ОТГ) сільська рада – 1 випадок;

Мачухівська (ОТГ) сільська рада - 1 випадок;

Ковалівська сільська рада - 1 випадок.

Постановою Кабінету Міністрів України 06.03.2002 № 264 «Про затвердження Порядку обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах» визначається механізм обліку місць масового відпочинку населення на водних об’єктах. До місць масового відпочинку населення на воді належить земельні ділянки з прилеглим водним простором, які призначені для організованого відпочинку населення на прибережних захисних смугах водних об’єктів або островів, та водні об’єкти на яких розташовані засоби розваг і атракціонів, а також місця для занять водними видами спорту та місця любительського та спортивного рибальства.

Місця масового відпочинку визначаються органами місцевого самоврядування за проектами відведення земельних ділянок для цієї мети.

На території Полтавського району відсутні пляжі та місця масового відпочинку населення на водних обʼєктах. Лише одне місце короткочасного відпочинку «Берег свободи» біля р. Коломак, площею 0,2 га, в селі Ковалівка, визначене Ковалівською сільською радою, має дозвільні документи.

Задля попередження нещасних випадків на воді прийнято районну програму заходів з організації робіт по запобіганню загибелі людей на водних об’єктах Полтавського району.

Головою райдержадміністрації надані доручення сільським головам, орендарям водних об’єктів встановити щити з попередженням про небезпеку для життя і здоров’я людей в необладнаних місцях та в зонах гідроспоруд.

Дане питання розглядалося на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, де були прийняті відповідні рішення, а саме:

надані рекомендації виконавчим комітетам сільських рад визначити традиційні місця масового відпочинку людей на водних об’єктах. Призначити відповідальних за проведення агітаційної роботи серед населення, в приміщеннях сільських рад розробити відповідні куточки з наочною агітацією.

Відділом освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації організована роз’яснювальна робота серед учнів шкіл про дотримання правил поведінки на воді.

З метою попередження та ліквідації нещасних випадків, пов’язаних із загибеллю людей під час відпочинку на воді, проведення пошуково-водолазних робіт, між райдержадміністрацією та комунальним підприємством «Рятувально-водолазна служба Полтавської обласної ради» укладено договір на постійне обслуговування водних об’єктів на території Полтавського району.

Аналіз стану справ із загибеллю на воді свідчить, що більшість випадків припадає на літній період від загальної кількості загиблих.

Розглядаючи основні причини виникнення цих надзвичайних подій, видно, що більшість людей гине і страждає через наступне:

порушення правил поведінки на воді та купання в нетверезому стані;

особисту необережність.

Найбільш небезпечними є водойми, які не пристосовані для відпочинку, необладнані відповідним чином та не пройшли обстеження (ставки та малі річки), на них виникає понад – 90% всіх трагічних випадків.

2.  Про роботу зі зверненнями громадян у Абазівській сільській раді, доповідав голова сільської ради Павло Міхно.

3.1. Щодо змін в чинному законодавстві України, доповів Ігорь Бцлокінь, головного спеціаліста-юрисконсульта відділу фінансово-господарського забезпечення та правової роботи апарату райдержадміністрації.

3.2. Про техногенну безпеку в районі за період з 15 по 22 червня доповів головний спеціаліст з питань цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації Вадим Віннік. Так, за минулий тиждень в районі зареєстровано:

15.06.2020 року – с. Копили, пожежа металевого вагончика, пожежу ліквідовано;

18.06.2020 року – с. Вербове, пожежа господарчої будівлі, пожежу ліквідовано;

19.06.2020 року – с. Карпусі, пожежа житлового будинку, пожежу ліквідовано, збитки встановлюються;

19.06.2020 року – с. Микільське, вул. Центральна,7, укус змії, громадянин Х, 19.06.2020 року – с. Розсошенці, проведення протиепідемічних заходів (дезінфекція);