Дитинство без насильства

Версія для друкуВерсія для друку

Дитинство без насильства

 

Полтавський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує плідну співпрацю із суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству та торгівлі людьми.

Так, 07 лютого 2019 року для учнів 6-11 класів Тростянецької ЗОШ Полтавського району фахівцем із соціальної роботи Полтавського районного центру СССДМ Романом Плютою спільно з психологом ювенального сектору пробації філії ДУ «Центр пробації» в Полтавській області Юліэю Гонтарь проведено профілактичний захід.

На інтерактивному занятті Юлія Гонтарь розповіла учням та присутнім педагогам про поняття й види насильства, довела останні зміни законодавства у сфері запобігання та протидії насильству, а також роз’яснила про правові наслідки протиправної поведінки неповнолітніх, можливі покарання, наслідки для батьків. Роман Плюта, в свою чергу, більш глибоко розкрив тему «шкільного булінгу», використовуючи матеріали презентації, соціальні відеоролики та активний діалог з аудиторією. Особливу увагу учнів було направлено на психологічні наслідки насильницької моделі поведінки та на альтернативних способах вирішення конфліктних ситуацій, наголошено на особливій небезпеці такого деструктивного явища, як «булінг».

На сам кінець з учнями проведено короткий інструктаж щодо попередження випадків торгівлі людьми серед неповнолітніх.

В цей час, коли проводилась профілактична робота в навчальному закладі, начальник відділу соціальної роботи Л.Кузнецова спільно із спеціалістом сільради Л.Місютою відвідували родини, що перебувають на обліку, як такі, що опинились в складних життєвих обставинах. Надано консультації щодо порядку відновлення документів, рекомендації щодо створення належних санітарно-гігієнічних умов, запропоновано допомогу в облаштуванні житла, попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Дитина повинна жити в родині, але якщо виникає потреба у тимчасовому вилученні дини із родини, то необхідно зробити все, щоб попередити потрапляння в інтернатні заклади. Саме тому для спеціалістів  сільради, що працюють в Тростянці, Л. Кузнецова надала інформацію про патронатні родини, що надають батьківське піклування вилученим дітям та сприяють їх нетравматичному вибуттю із біологічної родини, поки батьки відновлюють свою батьківську спроможність.

Вся діяльність Полтавського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді направлена на забезпечення найкращих інтересів дитини, що і реалізується в багатогранній діяльності спеціалістів Центру.

 

Наверх ↑