Додаткові виплати під час санаторно-курортного оздоровлення

Версія для друкуВерсія для друку

Додаткові виплати під час санаторно-курортного оздоровлення  

Згідно обласної Комплексної соціальної програми вже не перший рік в області передбачені додаткові гарантії окремим пільговим категоріям громадян, які мають право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням.

Вказане право розповсюджується на громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до першої категорії; дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою;  постраждалих учасників Революції Гідності та учасників бойових дій з числа учасників АТО/ООС.

Рішенням сесії обласної ради 28 серпня 2020 року розширено перелік категорій осіб, яким  надається додаткова матеріальна допомога на оздоровлення та внесено доповнення до обласної Комплексної соціальної програми, її дію поширено на осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства.

Органи соціального захисту населення забезпечують осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства безкоштовними санаторно-курортними путівками. При цьому Міністерством соціальної політики України встановлений  граничний розмір вартості санаторно-курортної путівки - 7740 грн. У разі, коли вартість санаторно-курортного лікування в обраному санаторії перевищує визначений граничний розмір вартості путівки, доплата цієї різниці здійснюється за рахунок власних коштів особи з інвалідністю.

Основною умовою для проведення виплати додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення є одержання послуг із санаторно-курортного лікування у санаторіях Полтавської області та проведення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів.

Додаткова матеріальна допомога на оздоровлення особам з інвалідністю виплачується у розмірі фактичної здійсненої доплати, але не більше 1 тис. грн.

Додаткова матеріальна допомога на оздоровлення надається за зверненням пільгових категорій громадян, після повернення з лікування в санаторно-курортному закладі, розташованому на території Полтавської області.

Для отримання додаткової матеріальної допомоги заявник подає до управління соціального захисту населення за місцем проживання:

- заяву на виплату додаткової матеріальної допомоги на оздоровлення;

- квитанцію про здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів, оформлену належним чином та скріплену печаткою санаторного закладу.

 

Директор Департаменту соціального

захисту населення облдержадміністрації Л.В. Корнієнко

 

Наверх ↑