Криза підліткового віку, агресія, шляхи вирішення

Криза підліткового віку, агресія, шляхи вирішення

Повсякденні турботи батьків наших прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу потребують постійної напруги, вимагаючи від них при цьому належної витримки, виваженості в прийнятті рішень і мудрості, впевненості, чимало сил.

Діти є постійним двигуном прогресу та пошуку нових знань щодня.

Так, для підтримки батьків, 05.02.2019 року відбулася зустріч та проведено тренінгове заняття на тему: «Криза підліткового віку, агресія, шляхи вирішення». Адже 50% дітей-сиріт чи позбавлених батьківського піклування, які виховуються в даних сім’ях наразі є підлітками. До заходу,організованого Полтавським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було запрошено психолога інклюзивно-ресурсного центру – Катерину Пяткову. Учасниками заняття стали 5 батьків із 4 прийомних сімей та 3 батьків-вихователів із 2 ДБСТ Полтавського району.  Для батьків підлітків така тема є дуже гострою, тому всі завдання та вправи тренінгу стали гарним індикатором та показали найбільш хвилюючі питання, стани, методи, моделі виховання, що застосовуються в родинах.

Виконували арт-терапевтичні малюнки, проводили їх аналіз, працювали в групах, ділилися досвідом, разом шукали шляхи вирішення проблемних ситуацій, отримували коментарі та поради психолога К.Пяткової таспеціаліста ПРЦСССДМ – Людмили Білокінь, яка здійснює супроводження родин. Вільно, без осуду, як і належить, обговорювали складні ситуації. Та дійшли до висновку – існує багато спільного, складного, не вирішеного. Тому всі згодилися, що такі групи взаємодопомоги не просто корисні – необхідні для батьків. Оскільки є джерелом наснаги, знань та підтримки, можливістю зробити паузу, щоб з відновленими силами та натхненням далі продовжити свою місію.