Нарада у глоови РДА: збереження культурної спадщини Полтавського району

Нарада у глоови РДА: збереження культурної спадщини Полтавського району

Районна Програма розвитку культури та охорони культурної спадщини у Полтавському районі на 2018-2022 роки затверджена шістнадцятою сесією районної ради сьомого скликання 22 грудня 2017 року

— Наразі у Полтавському районі реалізацію державної політики в сфері культури здійснюють 46 закладів культури. З них – 23 заклади клубного типу (15 сільських будинків культури, 7 сільських клубів та районний будинок культури в с. Щербані), 20 бібліотек-філіалів, районна бібліотека, дитяча районна бібліотека у с.Ковалівка, 1 музейний заклад (районний музей Рушника ім.Н.Ю.Бокоч у с.Степне, — повідомив у своєму виступі  начальник відділу культури і туризму районної держадмінітсрації Леонід Тягнирядно.

У закладах культури Полтавського району налічується 255 клубних формувань, серед яких 157 для дітей та підлітків, загальна кількість учасників клубних формувань нараховує 2811 чоловік, у тому числі 1911 дітей та підлітків.

Творчі колективи району постійно беруть участь у фестивалях, конкурсах всеукраїнського та міжнародного рівня.

Серед загальної кількості клубних формувань діє 6 колективів із званням «народний»: хоровий ансамбль «Веснянка» Степненського СБК, гурт «Ренесанс» та хоровий колектив «Червона калина» Тростянецького СБК, хоровий ансамбль «Калина» та квартет «Витівки» Зінцівського СБК, гурт «Веселі Солохи» та театральний колектив «Премʼєра» Полтавського РБК.

У Полтавському районі традиційним святом є День українського козацтва та пам’яті земляка – літописця козацької доби Самійла Величка «Будь благословенна, Покрово!»,  яке з 2008 року набуло статусу обласного

У 2018 році,другий рік поспіль,проведенорайонний фестиваль-конкурс української пісні «Полтавські передзвони». На фестиваль виділено з районного бюджету 50 тис.грн.

Полтавський район багатий на талановитих людей. В умовах децентралізації влади є питання трансформування  напрямку роботи в культурній сфері життя району. Це питання важливе. Бо нашою спілльною метою повинно бути збереження творчих колективів, — зазначив голова районної державної адміністрації Ігор Карімов.

Особливою популярністю серед населення району користується ансамбль народних інструментів «Мелодія душі», театральний колектив «Премʼєра» під керівництвом Яни Решітник та хореографічні колективи «Кокетки» та «Колорит».

Також, складовою частиною інформаційної системи району є бібліотечні заклади.

Книги надходять до бібліотек постійно, проводиться оновлення літератури. Практикується залучення подарункових книг від користувачів, що деякою мірою допомагає поповнити книжкові фонди, — додав Леонід Тягнирядно.

Всі бібліотеки підключено до мережі Інтернет. Одним із напрямів роботи Полтавської районної ЦБС є видавнича діяльність. Завідуюча Тахтаулівською сільською бібліотекою,  Явір Валентина Іванівна,  надала  матеріали своїх віршів, а працівники центральної районної бібліотеки зробили комп’ютерний набір книги «Сповідь душі» та художньо оформили її видання.

Відділом культури і туризму РДА розроблено та розповсюджено серед сільських рад методичні рекомендації «Утримання пам’яток та історичної спадщини» та «Порядок визначення меж, зон охорони пам’яток».