Небезпека може бути поруч

Небезпека може бути поруч

Полтавське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області звертається до всіх роботодавців сільськогосподарського виробництва та фермерів, які використовують найману працю з вимогою, провести з працівниками роз’яснюючу роботу з метою не допущення випадків виробничого травматизму.

Нагадуємо, що сільськогосподарська галузь залишається однією з найбільш „травмонебезпечних”. Хоча на сільськогосподарських підприємствах, кількість випадків виробничого травматизму зменшилася в порівнянні з попередніми роками, але необхідно пам’ятати, що серед професій аграрного сектору найнебезпечнішою, як і раніше, є професія тракториста. Як і раніше польові механізовані виробничі процеси, а особливо зернозбиральні роботи  із застосуванням сільськогосподарської техніки, є роботами з підвищеною небезпекою. Працівники іноді  виконують дії, що не відповідають вимогам безпеки.

Тому хочемо нагадати, що дрібниць і недоробок у забезпеченні безпечних умов праці під час проведення зернозбиральних робіт, бути не може. Безпека праці має стати головним пріоритетом, як для керівного складу, так і для рядових працівників.

Перед початком проведення польових робіт керівники повинні пам’ятати, що:

- допуск працівників до роботи, здійснюється після проходження медогляду, а також навчання та інструктажів з охорони праці;

- розміщення місць відпочинку та прийому їжі, на полях де проводяться сільськогосподарські роботи, повинно здійснюватися у відповідності до „Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві”;

- заправка тракторів і автомобілів пально-мастильними матеріалами, повинна проводитися з врахуванням вимог Правил пожежної безпеки в Україні;

- режим руху сільськогосподарських машин і машинно-тракторних агрегатів під час виконання технологічних операцій, повинні відповідати технологічним картам не допускаючи зіткнення та наїзду на працівників та відпочиваючих. У темну пору доби, машини повинні працювати з включеними джерелами світла;

- відкриті майданчики призначені для стоянки машин під час проведення масових польових робіт повинні бути віддалені не менше ніж на 30 м – від місць тимчасового зберігання ПММ; 10м від скирт соломи, сіна; 50м – від будівель

- машини загального призначення використовуються на полях із схилом до 16%;

- пересування машин та агрегатів до місця роботи і під час виконання робіт повинно здійснюватися відповідно до розроблених маршрутів і технологічних карт;

-    обслуговування агрегатів проводиться при заглушеному двигуні трактора, із застосуванням засобів індивідуального захисту і дотриманням гранично допустимих навантажень при переміщенні вантажів вручну;

- заміну, очищення, регулювання робочих органів зернозбиральних  машин і знарядь, які знаходяться в піднятому стані, слід проводити після вжиття заходів, що запобігають їх самовільному опусканню;

- не допускається піднімання працівників на машини під час їх руху, а також опускання з них;

- працівники повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту які враховують вимоги безпеки для даного технологічного процесу чи виду робіт;

- переїзд сільськогосподарської техніки слід проводити відповідно до маршрутів, затверджених власником;

- роботу агрегату, який обслуговують кілька працівників, необхідно починати тільки за встановленим сигналом, переконавшись у тому, що всі працівники його зрозуміли;

Працівники повинні пам’ятати, що на них діють небезпечні й шкідливі виробничі фактори, властиві всім видам виробництва, зокрема і процесам виробництва продукції рослинництва. Нехтування вимогами правил безпеки збільшує ризик виникнення нещасних випадків, професійних захворювань.

Аналіз засвідчує, що однією з основних причин виникнення  нещасних випадків є незадовільна організація проведення сільськогосподарських робіт.

Тому необхідно:

-  забезпечитиорганізацію безпечного виконання виробничих процесів;

- організувати належне навчання працюючих з питань охорони праці;

- забезпечити якісне проведення інструктажів з охорони праці;

- вжити невідкладних заходів щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві та профзахворюванням,  поліпшення стану безпеки праці.

Шановні власники підприємств роботодавці, фермери, дбайте про здоров’я ваших працівників, спрямовуйте свої зусилля на створення безпечних і нешкідливих умов праці на кожному робочому місці!

Шановні працівники, бережіть своє життя та здоров’я – неухильно виконуйте вимоги інструкцій з охорони праці! Пам’ятайте, що невиконання правил охорони праці призводить до досить сумних наслідків – травмування, і навіть - до  загибелі.

Начальник відділення                                    В. Артамонов