Незважаючи на літні канікули у закладах освіти, профілактика насильства та торгівлі людьми не припиняється, адже у школах діють літні пришкільні дитячі табори відпочинку.

Версія для друкуВерсія для друку

Незважаючи на літні канікули у закладах освіти, профілактика насильства та торгівлі людьми не припиняється, адже у школах діють літні пришкільні дитячі табори відпочинку.

І це прекрасна нагода поспілкуватися з учнями у більш привітній атмосфері, ніж навчальний процес. Так 10.06.2019, Полтавським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вкотре організовано та проведено спільний захід з профілактики насильства та торгівлі людьми, до якого залучені старший інспектор Полтавського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Полтавській області майор внутрішньої служби Аліна Лось та інспектор Полтавського районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Полтавській області старший лейтенант внутрішньої служби Надія Дрозд.

Під час інтерактивного заняття фахівець із соціальної роботи Полтавського районного центру СССДМ Роман Плюта продемонстрував присутнім соціальні відеоролики та мультфільми, в яких розкриваються такі актуальні проблемні питання, як викрадення дітей, булінг, ризикована поведінка та ін. Після перегляду відео проходили короткі діалоги за принципом «питання-відповідь». Фахівець Центру та інспектори пробації роз’яснювали основну ідею, що доносилася авторами роликів. Діти активно розповідали про різні ризиковані ситуації, що траплялися з ними чи їхніми знайомими, після чого робили спільну оцінку щодо правильності дій учасників ситуації.

Після інтерактиву у пришкільному таборі наша команда завітала до Валківської сільської ради, де провела робочу зустріч з сільським головою та секретарем с/р. Інспектори з пробації обговорювали з керівником громади проблемні питання криміналізації молоді та шляхи її подолання. В цей же час фахівець із соціальної роботи та, за сумісництвом, керівник мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі ПРЦСССДМ провів бесіду з секретарем Валківської с/р щодо наявності на ввіреній території сімей із складними життєвими обставинами, а особливо сімей, в яких можуть бути прояви домашнього насильства.

Завершивши плідну зустріч з представниками Валківської сільської ради, було здійснено відвідування за місцем проживання на території Чорноглазівської сільської ради сім’ї, яка перебуває на обліках і служби пробації, і ПРЦСССДМ. Інспектори пробації виконали свою частину роботи щодо піднаглядної особи, а фахівець із соціальної роботи Центру поспілкувався з іншими членами сім’ї та надав рекомендації, що сприятимуть подоланню складних життєвих обставин.

Роман Плюта

 

Наверх ↑