Охорона дитинства в Полтавському районі забезпечується спеціалізованими службами

На виконання ЗУ «Про охорону дитинства» службою у справах дітей райдержадміністрації проводилась відповідна робота з питань захисту прав, свобод і законних інтересів дітей, аналізу стану бездоглядності дітей, попередження соціального сирітства, сприяння сімейним формам виховання дітей.

Сьогодні це питання розглянули на нараді у голови РДА Ігоря Карімова

"Спеціалістами служби у взаємодії з іншими підрозділами по роботі з дітьми: Полтавським районним центром соціальних служб для дітей сім ї та молоді, сектором у справах сім ї, молоді та спорту райдержадміністрації,представниками  Полтавського районного відділу поліції,  медичними працівниками району,представниками сільських рад  проводяться профілактичні рейди на території району з метою недопущення дитячої бездоглядності",  — зазначила начальник служби у справах дітей Яна Петренко.

Природа соціального явища, як бездоглядні діти неоднозначна. Сьогодні це явище набуло загальнонаціональних масштабів. Серед причин бездоглядності дітей  — погіршення матеріального становища батьків, збільшення чисельності непрацюючих та зниження відповідальності за неналежне виховання дітей.

Так, станом на 20 серпня 2019 року,  в Полтавському районі проведено 31 рейд, обстежено 95 родин, за наслідками проведення профілактичних заходів із родин  та вулиць вилучено 17 дітей, яких влаштовано до відповідних закладів.

Відповідно до закону кожна дитина має право на сімейне виховання, тому службою у справах дітей райдержадміністрації в цьому напрямку проводилась належна робота, з 13 дітей, взятих на облік, 7 дітей влаштовано під опіку/піклування, 1 – до прийомної родини, 5 дітей перебувають у спеціальних закладах, наразі службою у справах дітей проводиться робота щодо подальшого влаштування їх до сімейних форм виховання.

У Полтавському районі функціонує 9 прийомних родин та 2 дитячі будинки  сімейного типу, в яких проживають 33 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

"З метою сприяння забезпеченню реалізації прав дитини на життя, охорону здоров я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток, злагоджено працює комісія із захисту прав дитини при райдержадміністрації,за відповідний період проведено 8 засідань, за наслідками проведення  комісії  підготовлені відповідні рішення. "  —  повідомила начальник служби.

У районі функціонують 2 програми, які спрямовані на соціальний захист дітей.

Проблемними питаннями  залишаються питання створення служб у справах дітей при об’єднаних територіальних громадах та проживання дітей в асоціальних родинах. Дані питання перебувають на постійному контролі служби у справах дітей райдержадміністрації.