Питання «Про стан готовності дорожньої та транспортної інфраструктури до роботи в осінньо-зимовий період» розглядалося у рамках порядку денного наради у голови районної державної адміністрації Ігора Карімова.

З метою своєчасної підготовки автомобільних доріг і ремонтно-будівельних господарств до роботи в зимовий період 2019 – 2020 років, недопущення виникнення надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, а також забезпечення безперебійної роботи автомобільного транспорту на шляхах, районною комісією з питань технологічно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затверджено рекомендовані дані підприємствам та організаціям Полтавського району щодо укладання угод з відповідними підприємствами і організаціями незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності для очищення доріг від снігу в зимовий період 2019-2020 років.

За інформацією наданою Департаментом будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації було проведено тендер на обслуговування та ремонт доріг, балансоутримувачем яких є - облдержадміністрація. Територію Полтавського району буде обслуговувати підприємство «Полтавадорбуд».

За інформацією керівництва «Полтавадорбуд» та Служби Автомобільних доріг у Полтавській області на сьогоднішній день спеціалізована техніка готовиться для роботи в зимовий період (боротьби з зимовою слизькістю, очистки доріг від снігу, ліквідації снігових заметів). Обладнуються побутові приміщення та пункти обігріву для бригад, що будуть задіяні на зимовому утриманні доріг. Робітники та механізатори, що взимку виконують роботи забезпечуються теплим спецодягом.

- для безпечного руху автомобільного транспорту під час ожеледиці готова протиожеледна суміш завозиться на небезпечні ділянки доріг (підйоми, спуски, повороти, залізничні переїзди);

- встановлюються комплекти тимчасових дорожніх знаків з табличками на небезпечних ділянках, для інформування учасників дорожнього руху про небезпечні ситуації та стан покриття доріг;

- взято під нагляд всі ділянки доріг з інтенсивним снігопереносом (снігозаносимі ділянки доріг), закріплено необхідну кількість механізмів для своєчасної очистки їх від заметів, виготовляються пристрої пасивного снігозахисту — снігозатримуючі щити;

- створюються запаси пально-мастильних та протиожеледних матеріалів, (потреба 2000 т. протиожеледного матеріалу).

- до роботи в зимовий період для боротьби з сніговими заметами буде підготовлено 13 одиниць техніки.

Сільським головам рекомендовано забезпечити в зимовий період розчистку автомобільних доріг до об’єктів життєзабезпечення населених пунктів, а саме укласти угоди з підприємствами, установами які мають відповідну техніку для виконання даного виду робіт.

Прес-служба райдержадміністрації