Полтавська районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій інформує, що коронавірус типу SARS-CoV-2, або    2019-nCoV – це невідомий досі людству вірус, тому треба намагатися максимально убезпечити від інфікування себе та рідних людей.

Пандемія коронавірусної хвороби змінила життя кожної людини на території нашого району. Карантинні обмеження додали незручностей, зруйнували звичні плани, розпорядок. Але жодні обмеження не повинні стати підставою для паніки.

Якщо Ваше самопочуття змінилося, є ознаки респіраторного захворювання, у жодному разі не треба панікувати. Телефонуйте до свого сімейного лікаря або на гарячу телефонну лінію 0800-50-50-32. Своєчасне звернення за медичною допомогою дуже важливе.

З огляду на нові виклики, карантинні обмеження, кризові явища в суспільстві та непрогнозованість ситуації психологи радять скласти перелік щоденних активностей та фізичних навантажень, обмежити доступ до новин, особливо тих, що збурюють негативні емоції, мінімізувати перебування у соцмережах та виконувати поради щодо безпечної поведінки.

Дотримуйтеся вимог карантину: уникайте скупчень людей, тримайте соціальну дистанцію (1,5-2 метри), виконуйте масковий режим. Подбайте про батьків, інших родичів похилого віку, щоб вони не почувалися покинутими та мали все необхідне, аби не виходити на вулицю зайвий раз.

Пандемія вірусу COVID-19 – це потужний виклик людству загалом і кожному з нас зокрема. Від того, як ми зможемо впоратись, об’єднати зусилля, які висновки зробимо для себе, буде залежати наше подальше життя і розвиток. Тож єдності нам і міцного здоров’я! БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!

Секретар районної комісії з питань ТЕБ і НС  Вадим Віннік