Порядок призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

Порядок призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях

Постановою Кабінету Міністрів України  від 13 березня 2019 № 250 передбачено виплату допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях з квітня 2019 року.

Хто має право на призначення допомоги?

Право на допомогу мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні. Допомога призначається одному з батьків дитини, які постійно проживають разом з дитиною.

Термін, на який призначається допомога, та її розмір.

Допомога призначається на третю і кожну наступну дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 6-річного віку включно.

ВАЖЛИВО: громадянам, які звернуться за  допомогою на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях у період з квітня по червень 2019 року включно, допомога призначається з 1 квітня 2019 року.

У разі коли в сім’ї одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги здійснюється на кожну таку дитину.

Допомога призначається  у розмірі 1700 гривень.

Куди звертатися  за  допомогою?

Призначення і виплата допомоги здійснюється управліннями соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання особи, яка претендує на призначення допомоги.

У разі утворення об’єднаної територіальної громади документи для призначення допомоги приймаються уповноваженими особами та передаються управлінням соціального захисту населення.

У сільській місцевості прийом документів  здійснюють особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських і селищних рад.

Які документи подають для призначення допомоги?

Для призначення допомоги за умови пред’явлення паспорта громадянина України (паспортного документа іноземця) або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус до управлінь соціального захисту населення  подаються:

•  заява одного з батьків, з яким постійно проживає дитина, за затвердженою формою;

•  копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу)

•  копії посвідчення дітей з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);

•  копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

Вказані документи  подаються заявником особисто.

З метою попередження виникнення черг  доводимо до жителів Полтавського району, що прийом громадян для подання заяв та декларацій на призначення державних видів допомог та субсидій здійснюється в управлінні соціального захисту населення Полтавської райдержадміністрації за попереднім записом на прийом по телефону 60-91-46 або в кабінеті №9 управління.

Начальник управління

соціального захисту населення