Представниками району здійснено перевірку дитячих таборів технічного та санітарного стану, які знаходяться на території Полтавського району

У складі робочої групи, а саме:

Костенко Л.О. – завідувачем сектору у справах сімʼї, молоді та спорту відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації,

Васенковим Д.М. – головним інспектором відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Полтавського міськрайонного управління Головного Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавської області, майор служби цивільного захисту,

Вінніком В.М. – секретарем районної комісії з питань технологічної екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, головним спеціалістом з питань цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами,

Сидоренко Т.В. – начальником відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Полтавського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавської області,

Шамало Л.А. - інспектором ювенальної превенції відділення поліції районного відділу поліції у Полтавській області,

Лобановою В.А. – медичним директором комунального підприємства «Полтавський районний клінічний центр первинної медичної допомоги» Полтавської районної ради,

було здійснено комплексні перевірки технічного та санітарного стану територій, будівель, споруд та обладнання в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку Молода гвардія» та спортивному дитячому закладі оздоровлення та відпочинку.

Умови перебування дітей в дитячих закладах задовільні, створені в них безпечні умови для перебування дітей, умови відповідають вимогам санітарних норм та пожежної безпеки, заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров’я дітей. Оглянуто кімнати, де будуть знаходитися діти, харчоблок, санвузли, гурткові кімнати, ігрові майданчики.

Складені відповідні акти перевірок, згідно яких директорам цих дитячих закладів, у разі їх функціонування, надані рекомендації щодо покращення умов перебування дітей в дитячих закладах.

Окрім цього, повідомляємо, що 11 червня відбулась Всеукраїнська селекторна нарада-засідання центрального міжвідомчого штабу з координування організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2020 році.

Заступник Міністра соціальної політики України Борис Лебедцов та заступник Міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко зазначили, що позаміським дитячим закладам оздоровлення та відпочинку у період карантину до 22 червня не дозволяється працювати. МОЗ наразі розробляє спеціальні санітарні та технічні вимоги щодо виходу ДЗОВ із періоду обмежувальних заходів та підготовки їх до прийому дітей.

Згідно інформації сайту Полтавської облдержадміністрації: «До оздоровчого періоду планувалася робота 26 позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. У зв'язку з гострою респіраторною хворобою COVID-19 цього літа не працюватимуть 5 дитячих закладів – «Чайка», «Іскорка», «Маяк», «Енергетик» і «Ромашка», а також під сумнівом робота 3 таборів обласної комунальної власності, які визначені для обсервації, – «Ерудит», «Супутник» і «Миргородський». Якщо дитячі заклади Полтавської області цього літа запрацюють, то тільки для місцевих дітей. Відпочивальники із інших областей не прийматимуться.

На виконання доручення Кабміну в області розроблено етапи виходу дитячих таборів із періоду обмежувальних заходів. Наразі триває І етап з обмеженим доступом (з 9 по 15 червня) – робота дитячих закладів у режимі здійснення попередніх перевірок органами та установами владних повноважень за затвердженим графіком. Також триває підготовка до ІІ етапу з обмеженим доступом – робота дитячих закладів у режимі здійснення комплексних перевірок та отримання дозвільних документів. Дати ІІ та ІІІ етапів поки що невідомі. Робота дитячих закладів у режимі надання послуг дітям можлива лише за умов прийняття спеціальних санітарних та технічних вимог, розробки та прийняття алгоритмів медичного обстеження дітей, прийому їх у закладах, реагування на випадки підозр коронавірусної інфекції.».