Призов на строкову військову службу

Призов на строкову військову службу       Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком військовозобов’язаних українців. Такий порядок регламентований ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Складовою частиною військового обов’язку є перебування на обліку у військкоматі та строкова служба в армії.

З 1 березня 2020 року набрав чинності пункт 1 статті 3 Указу Президента України від 16.01.2020 року № 13/2020 щодо призову громадян України на строкову військову службу у 2020 року. У військових комісаріатах проводяться оповіщення та медичний огляд призовників, які відповідно Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» підлягають призову на строкову військову службу. Та відповідно Указу Президента України від 23.03.2020 року № 103/2020 «Про внесення змін до Указу Президента України від 16 січня 2020 року № 13».

У зв’язку з запобіганням поширення коронавірусної хвороби (COYID-19 ) цьогоріч весняний призов буде проводиться з  15 червня. Він триватиме лише 1,5 місяці, а не три як це було раніше.

Призовники будуть проходити службу в лавах Збройних Сил України, підрозділах Національної Гвардії, Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту.

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”, введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744/2014: військовослужбовців строкової служби до виконання завдань в зоні проведення Операції Об’єднаних Сил  на території Донецької та Луганської областей залучати заборонено.Вони проходитимуть службу виключно в місцях постійного розташування військових частин.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 587 громадянам України, які будуть призвані на строкову військову службу, починаючи з осіннього призову 2015 року буде здійснюватися виплата грошової допомоги розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня поточного року (у 2020 році — 4,2 тис. гривень), крім того за громадянами, які офіційно працевлаштовані, зберігається робоче місце на час служби та середньомісячна заробітна плата.

ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ ПЕРЕДБАЧЕНІ НАСТУПНІ ПІЛЬГИ:

• користування правом безоплатного проїзду всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі);

• безоплатна відправка та одержання листів, а також безкоштовна відправка посилкою особистого одягу після призову ;

• безоплатне санаторно-курортне лікування при наявності медичних показань (таке ж право мають курсанти вищих військово-навчальних закладів) ;

• збереження протягом усього терміну служби житлового приміщення, яке вони займали до призову на службу. Вони не можуть бути зняті з обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов ;

• при звільненні з військової служби зараховуються для продовження навчання до того навчального закладу, де вони навчалися до призову на військову службу, незалежно від форми навчання ;

• працевлаштування у тримісячний строк після звільнення з військової служби на те ж підприємство, в установу чи організацію (або їх правонаступників), де вони працювали до призову на військову службу, і на посаду, не нижче за ту, що вони займали до призову, а у випадках дострокового звільнення зі служби за станом здоров`я або за сімейними обставинами вони мають право на попереднє місце роботи (посаду) протягом трьох місяців з дня призову на військову службу, не враховуючи часу проїзду до місця проживання ;

• зарахування строку військової служби до стажу державної служби.

ДЛЯ СІМЕЙ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ СТРОКОВОЇ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ПЕРЕДБАЧЕНІ НАСТУПНІ ПІЛЬГИ:

• дітям військовослужбовців за місцем проживання їх сімей у першочерговому порядку надаються місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах незалежно від форм власності;

• переважне право при прийнятті на роботу і залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників, а також за першочергове направлення для професійної підготовки, підвищення кваліфікації і перепідготовки з відривом від виробництва та виплата на період навчання середньої заробітної плати ;

• працевлаштування у першочерговому порядку дружин військовослужбовців строкової служби у разі їх звільнення при скороченні чисельності або штату працівників, при ліквідації, реорганізації або перепрофілюванні підприємства, установи, організації .

Кабінетом Міністрів України, місцевими Радами, підприємствами, установами, організаціями можуть встановлюватися інші пільги та гарантії соціального захисту сімей військовослужбовців.

Помічник голови призовної комісії Полтавського району  Євген Сиволап