про готовність закладів охорони здоров'я до переходу на структурні перетворення у медичній галузі та про стан проведення імунопрофілактики в області за 10 місяців 2019 року; про розвиток зрошувального землеробства в області та про стан техногенно-екологіч

Версія для друкуВерсія для друку

Станом на 1 грудня Полтавська область забезпечена основними вакцинами

На нараді в голови Полтавської облдержадміністрації обговорили стан проведення імунопрофілактики в області за 10 місяців цього року. Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак наголосив, що всі спалахи кору, дифтерії чи інших вірусних інфекцій, є керовані завдяки вчасному щепленню. А масовий імунітет проти небезпечних захворювань настає, коли вакциновано 95% населення.

«Ситуація по Полтавській області щодо щеплень першого комплексу хвороб зрушена в позитивний бік, бо у порівнянні з минулими роками зараз маємо налагоджений механізм постачання вакцин, – розповів Віктор Лисак. – Стан охоплення вакцинацією дитячого населення Полтавщини перевищує державні показники. Проти кашлюку, дифтерії, правця (АКДП) щеплені 72% полтавських дітей першого року життя, тоді як в Україні лише 66,8 %».

Але в області є Центри первинної медико-санітарної допомоги, які недостатньо проводять щеплень. Наприклад, у Засуллі Лубенського району лише 49,5 % дітей до року отримали необхідні щеплення, у Гадяцькому районі – 58,8 %, Лохвицькому – 60,6 %, Кременчуцькому – 59,6 %, Шишацькому – 50,6%.

Тоді як у Великобагачанському та Пирятинському районах показник щеплень по АКДП перевищує 90%.

Важливим, на думку лікарів, є і показник щеплення проти дифтерії та правцю підлітків 16 років. Обласний рівень охоплення – 76,9 %, нижчий в Горішніх Плавнях (56,9 %), Миргороді (53,7 %), в Полтавському (54,2 %) і Лохвицькому (63,6 %) районах. Ревакцинація дорослих проти дифтерії та правцю на Полтавщині вища, ніж по Україні (57,7 % проти 51,2 %).

«В області проводяться додаткові заходи з імунізації для подолання спалаху кору в Україні. Звірені списки дітей, студентів, дорослих у закладах освіти, які пропустили щеплення проти кору. Тому з 1 жовтня вакцинацію та ревакцинацію отримали ще 4050 дітей та 2656 дорослих», – додав директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.

Не зважаючи на широку інформаційну кампанію, появу спеціального сайту «Педіатри Полтавщини відповідають» та сертифікованих тренерів з ефективного консультування з питань імунізації, на думку Віктора Лисака, недостатній рівень імунізації полтавців у окремих ОТГ пов'язаний із неналежною роботою центрів первинної медико-санітарної допомоги. Адже з наявністю вакцин проблем нема. Згідно з щотижневим моніторингом, станом на 1 грудня область повністю забезпечена вакцинами (на 162 %).

Також головний медик області порадив деяким районам замінити холодильне обладнання для зберігання вакцин, яке працює вже понад 30 років (Гребінківський, Диканський і Лохвицький райони). У 2018 році в районних та міських Центрах ПМСД придбано холодильне обладнання на суму більше ніж 300 тисяч гривень, а за 10 місяців 2019 року – на суму 70 тисяч. Нині необхідно придбати ще 10 морозильників.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов доручив Департаменту охорони здоров’я щотижня проводити моніторинг стану імунізації полтавців, запланувати необхідні наради, продовжити навчальну роботу лікарів і медсестер з проведення щеплень та збільшити комунікацію педіатрів, сімейних лікарів із пацієнтами. Адже питання перебуває на контролі у профільному міністерстві, яке вимагає від областей охоплення населення вакцинацією на 95 відсотків.

 

Полтавщина готується до впровадження Програми медичних гарантій

Чи готові заклади охорони здоров’я Полтавщини до переходу на структурні перетворення у медичній галузі обговорили на апаратній нараді в голови Полтавської облдержадміністрації.

Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак розповів, що нова система передбачає доступність та якість надання медичних послуг, зміну фінансування галузі, розбудову системи громадського здоров’я, впровадження електронного документообігу в лікарнях.

Центри первинної медико-санітарної допомоги реформавуння почали ще в 2018 році, підписавши договори з Національною службою здоров’я України та підключившись до системи eHealth. Станом на 27 листопада 2019 року 1108641полтавець підписав декларацію із сімейними лікарями, а це 79,6 % населення області.

«Із 1 квітня 2019 року відповідно до ініціативи Уряду НСЗУ відшкодовує вартість лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» за принципом «гроші йдуть за пацієнтом в аптеку», – розповів Віктор Лисак. – По забезпеченню доступними ліками Полтавщина посідає 5-6 місце в Україні, заклади охорони здоров’я всіх форм власності виписали 388 151 рецептів, із них відпущено 321286 ліків (87 %). В області 700 аптечних пунктів видає безплатні ліки, але кількість аптек постійно треба збільшувати, особливо в сільській місцевості».

Також проводиться регіоналізація та стандартизація лабораторної служби – забір біоматеріалу в структурних підрозділах Центрів ПМСД і доставка його в централізовані клінічно-діагностичні лабораторії, які оснащені сучасними аналізаторами. Для цього придбано 35 автомобілів і 7 автомобільних пересувних комплексів, в яких проводяться електрокардіографія, визначення артеріального тиску, росту, ваги, індексу маси тіла та взяття крові на 9 біохімічних показників. Із серпня 2018 року пересувні діагностичні комплекси щотижнево здійснюють виїзди до сіл, де немає ФАПів та амбулаторій.

Із наступного 2020 року особлива увага в медичній галузі приділятиметься вторинній ланці медицина (стаціонарам), зміні принципів їхнього фінансування та появі пакетів медичних послуг.

«Так як Полтавщина бере участь у пілотному проєкті за програмою медичних гарантій для вторинної медичної допомоги, в області вже проведені заходи щодо зміни форми діяльності ЦРЛ, міських лікарень та лікувально-профілактичних закладів обласного значення. 56 лікарень уклали угоди з НСЗУ, а з нового року всі 94 медзаклади будуть працювати по-новому. – повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак. - У межах підготовки до реформування вже автономізовано 98% лікарень, які на 76% забезпечені комп’ютерами та на 100% готові для роботи з НСЗУ».

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов доручив щомісяця заслуховувати керівників структурних підрозділів щодо готовності до медичної реформи, визначити основні шляхи її покращення, провести роз’яснювальну роботу серед населення. Щоб громадяни були в курсі, який перелік послуг із нового року буде фінансуватися НСЗУ, а які послуги будуть платними.

 

Полтавські дорожники  готові до снігу

Місцеві автодороги, а також дорожні підприємства й організації області готові до першого снігу, який синоптики прогнозують на 3 грудня.

Про це повідомив директор державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан.

«Дорожні підприємства й організації заготували 3 896 тонн солі та 15 000 тонн фрикційних матеріалів. Протиожеледний матеріал для посипки розвезли по районах у повному обсязі. Сіль і всі матеріали є на кожній базі, і ми готові до погіршення погодних умов», – сказав Олексій Басан.

Для чищення й посипання доріг підготували майже 230 одиниць техніки. Додатково планують залучати ще 100 одиниць техніки сільськогосподарських виробництв, фермерів та інших підприємств.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що всі підприємства повинні бути готові до оперативного реагування на надзвичайні ситуації.

«Я разом з колегами буду інспектувати ті чи інші  ділянки дороги. Якщо ви звітуватимете, що дорога почищена, то вона має бути почищена. Ми будемо виїжджати на місця. Тож попередьте працівників, щоб це не було для них несподіванкою», – сказав Олег Синєгубов.

Нагадаємо, 3 грудня починаючи з заходу області – сніг, мокрий сніг,  місцями сильний, з утворенням снігового покриву висотою 2-7 см, на дорогах  протягом доби ожеледиця.

 

На Полтавщині є перші випадки загибелі любителів зимової риболовлі

Протягом листопада на Полтавщині виникло 285 небезпечних подій, унаслідок яких загинули 34 особи, врятували 20 людей, постраждало 104 осіб, 14 із яких – діти.

Про це на апаратній нараді розповів начальник управління з питань цивільного захисту ОДА Віктор Стеблянко.

Він інформував про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні ситуації та небезпечні події, які виникли на території області.

Зокрема минулого місяця сталося 2 надзвичайні ситуації.

«У селі Вечірки Пирятинського району зафіксували африканську чуму свиней. Худоба належала приватному сільськогосподарському підприємству «Мрія». Ліквідували 400 голів. Нині в радіусі 3 кілометрів встановлено карантин. Інша надзвичайна ситуація пов’язана з пожежею в житловому будинку», – сказав Віктор Стеблянко.

Загалом за місяць сталося 175 пожеж, на яких загинуло 8 осібй,  7 – травмовано.

Упродовж листопада 4 людини загинули на воді.

«30 листопада на річці Удай у Пирятинському районі загинули двоє рибалок. Вода почала підмерзати, крига ще тонка, рибалки провалилися. Нині потрібно звернути особливу увагу на заходи безпеки на водоймах, люди виходять на крихку кригу та гинуть», – зазначив Віктор Стеблянко.

Загалом, порівняно з минулим роком в області виникло на 17% більше надзвичайних подій, також на 8% більше загиблих.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що потрібно посилити роз’яснювальну роботу серед населення щодо попередження надзвичайних ситуацій.

«Підготуйте конкретні пропозиції, визначте пріоритетні напрямки щодо проведення профілактичної роботи. Через два тижні відповідальні структури повинні відзвітувати про проведену роботу», – сказав Олег Синєгубов.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Полтавської обласної державної адміністрації

 

 

 

Наверх ↑