Про роботу спостережної комісії при Полтавській РДА доповів на щотижневій нараді у голови РДА секретар спостережної комісії-головний спеціаліст відділу ЖКГ, транпорту та цивільного захисту Вадим Віннік

Головою та членами спостережної комісії протягом 2018 року здійснювався прийом засуджених та умовно-достроково звільнених, проводилося обстеження умов утримання засуджених. Особи, які звертаються до спостережної комісії при Полтавській районній державній адміністрації за консультаціями, отримують  кваліфіковану допомогу (в межах компетенції спостережної комісії). Під час бесід з ними, в разі потреби, залучаються фахівці психологи і юристи. Акцент в роботі спостережної комісії поставлений на покращення виховної роботи і нагляду за поведінкою осіб умовно-достроково звільнених від покарання.

Протягом 2018 року спостережною комісією проведено 21 засідання спостережної комісії, на яких погоджувалися протоколи, постанови і подання, виправних установ, які знаходяться на території Полтавського району щодо засуджених громадян на умовно-дострокове звільнення від відбування  покарання  або заміни невідбутої частини покарання більш м'яким та на зміну умов тримання у межах однієї кримінально-виконавчої установи закритого типу.

Спостережна комісія підтримує проектну  пропозицію БО «FREE ZONE» «Світ без тюрем: мобілізація спільноти, усунення правових бар’єрів, захист прав людини в пенітенціарній сфері».

Проведено 4 виїзні засідання на території виправних колоній району стосовно розгляду особових справ засуджених на умовно-дострокове звільнення та заміни невідбутої частини покарання більш м’яким.

Спостережною комісією здійснюється співпраця з Полтавським районним Центром зайнятості щодо працевлаштування громадян, які звільнились з місць позбавлення волі.

Головою спостережної комісії надані відповідні доручення і рекомендації директору Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району, начальнику Полтавського районного відділення Полтавського відділу Головного управління Національної поліції України в Полтавській області, Полтавського районного сектору Полтавського міськрайонного відділу з питань пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції щодо проведення профілактики рецидивної злочинності серед осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.