Протидія булінгу. Хто ж відповість за булінг?

Версія для друкуВерсія для друку

Протидія булінгу. Хто ж відповість за булінг?

 

У січні цього року в Україні набув чинності закон про протидію булінгу, яким внесені зміни у деякі законодавчі акти. Даним законом передбачено протидію, в т.ч. профілактику, булінгу у освітніх закладах. Саме з такою метою 10 квітня 2019 року до Гожулівського НВК Полтавського району завітав фахівець із соціальної роботи Полтавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Роман Плюта).

Для більш ніж сорока учнів 8-11 класів, педагогів та дирекції проведено інтерактивне заняття з використанням медіа-презентації, на якому більш детально розглянуто поняття булінгу, його види, основні ознаки, наслідки для учасників булінгу та можливі способи протидії цьому негативному явищу.

Зокрема, у законі «Про освіту» передбачили типові ознаки булінгу:

- систематичність (повторюваність) дії;

- наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);

- дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та/або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування інтересам потерпілого кривдника та/або заподіяння соціальної ізоляції потерпілого.

Також учням наголошено на правових наслідках булінгу, серед яких штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на 20-40 год. Якщо ж булінг вчинений групою осіб, або ж це сталося повторно, то штраф становитиме від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк 40-60 год. У випадках, коли порушники-булери мають вік 14-16 років, передбачені такі ж санкції, але їх будуть накладати на батьків або опікунів.

І на кінець заходу, вже вкотре, дітям наголошено на необхідності підтримки тих, хто потребує допомоги, самореалізації через такі чесноти, як доброта, справедливість, цілеспрямованість, повага, чесність, дбайливість, толерантність, і аж ніяк не через булінг, який на все життя травмує психіку дітей.

Роман Плюта

 

Наверх ↑