ПРОВЕДЕННЯ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ДВОМІСЯЧНИКА ОХОРОНИ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ У НЕРЕСТОВИЙ ПЕРІОД 2019 РОКУ

З метою ефективного проведення операції «Нерест-2019» закликаємо жителів Полтавського району, особливо рибалок, не залишатися байдужими до фактів порушення природоохоронного законодавства, дотримуватися правил рибальства та не допускати лову риби в період нересту. Наша мета – не тільки зберегти, а й примножити рибні запаси водойм Полтавської області.
          Відповідно до частини 5 Закону України № 322 VІІІ від 09.04.2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу» встановлено, що у період масового розмноження диких тварин, з 01 квітня по 10 червня, забороняється проведення робіт і заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, рубок лісу, використання маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах). За порушення вищевказаних вимог передбачена адміністративна відповідальність.

Порушення правил рибальства згідно частини 3 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладання штрафу на громадян від двох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Грубе порушення правил рибальства із застосуванням заборонених знарядь лову, згідно з частиною 4 статті 85 КУпАП, тягне за собою накладання штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу згідно частини 1 статті 88-1 КУпАП тягне за собою накладання штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, шкода, заподіяна внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів та матеріали, здійснюється згідно спеціальної такси, де ціна однієї голови риби починається від 17 гривень аж до 2550 грн.