Районна комісія з питань ТЕБ і НС при райдержадміністрації інформує: Все, що необхідно знати. Коронавірус 2019 року (2019-nCoV).

Районна комісія з питань ТЕБ і НС при райдержадміністрації інформує: Все, що необхідно знати. Коронавірус 2019 року (2019-nCoV).

Коронаві́русна інфекція –  гостре вірусне захворювання, характеризується ураженням органів дихальної системи, ШКТ, незначною інтоксикацією. Збудник - патогенний РНК-одноланцюговий вірус родини Коронавірусів (Coronaviridae), що попередньо названий коронавірусом 2019 року (2019-nCoV).

Раніше ураження вірусами цієї родини виявлені у птахів та багатьох ссавців (кажанів, верблюдів, свиней, мишей, собак, котів). Тепер нові коронавіруси ссавців ідентифікуються регулярно. Короновірус може передаватися людям від тварин (є зоонозною інфекцією), достовірно підтверджене зараження людини людиною зафіксоване у провінції Ухань (Китай) у грудні 2019 року. Спалах захворюваності розпочався з м. Ухань (Китай). Коронавірусна інфекція відома також як гостра респіраторна хвороба, спричинена 2019-nCoV, вірус пневмонії м. Уханя, коронавірус Уханя, вірус пневмонії ринку морепродуктів м. Уханя.

Діагностика. Провести діагностику коронавірусної інфекції тільки по клінічній картині неможливо через ідентичність симптомів з іншими видами респіраторних інфекцій. Інфікування коронавірусом може бути підтверджено лише лабораторними методами діагностики: виділенням вірусу з допомогою ЗТ-ПЛР та ІФА; виявленням його антигену в епітеліальних клітинах носа за допомогою імуноферментного аналізу; визначенням титрів специфічних антитіл. Матеріал для дослідження - слиз, мокротиння, кров, сеча та ін. При підозрі на розвиток пневмонії лікар призначає рентгенографію. Диференціальна діагностика проводиться з риновірусною інфекцією, РС-інфекцією, бактеріальними та вірусними гастроентеритами.

Лікування. Лікування коронавірусної інфекції легкої форми або середньої тяжкості симптоматичне: лікарські засоби для зниження температури, кашлю, препарати від нежитю тощо.

В основі лікування важких форм коронавірусу лежить медикаментозна терапія: противірусні засоби; специфічні імуноглобуліни; кортикостероїди. При розвитку тяжких ускладнень показано застосування антибіотиків, проведення штучної вентиляції легень.

Профілактика. На сьогодні спеціальних заходів профілактики коронавірусної інфекції немає - вакцину не розроблено. За виявлення найменших симптомів захворювання рекомендується перебувати вдома. У період спалахів захворюваності необхідно:

максимальне обмеження контактів з оточуючими; уникати тісного контакту з інфікованими;

не відвідувати регіони, де поширена коронавірусна інфекція;

місця великого скупчення людей;

обмежити контакти на близькій відстані; носити засоби індивідуального захисту (маски);

регулярно мити руки або обробляти дезінфікуючими засобами;

не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;

зміцнювати місцевий імунітет (дотримуватися температурного режиму в приміщенні — 18-20 градусів, підтримувати необхідну вологість — від 40 до 60 %);

частіше провітрювати житлове приміщення;

зволожувати слизові оболонки верхніх дихальних шляхів сольовими розчинами.

Секретар районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій В. Віннік.

Головний спеціаліст з питань

цивільного захисту та взаємодії

з правоохоронними органами

райдержадміністрації                                                                             В. ВІННІК