Щотижнева нарада у голови райдержадміністрації: соціальна робота з учасниками АТО, про стан виконавської дисципліни

Сьогодні, 12 вересня, на щотижневій нараді у голови райдержадміністрації Ігоря Карімова обговорили питання соціальної підтримки учасників АТО, членів сімей загиблих учасників АТО, воїнів-інтернаціоналістів та зниклих безвісті учасників АТО.

Перед початком наради голова райдержадміністрації Ігор Карімов, голова районної ради Михайло Кононенко разом з усіма присутніми привітали з днем народження директора районної громадської організації ВФСТ "Колос" Світлану Ряботу.

А також вручили Подяку Міністерства молоді та спорту України головному спеціалісту сектору у справах сім'ї, молоді та спорту РДА Вікторії Єжовій. Подякою Вікторія Олександрівна нагороджена за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту України, сумлінну працю, професіоналізм, відданість справі та з нагоди Дня фізичної культури та спорту!

Після чого перейшли до розгляду прядку денного наради.

Директор Полтавського районного центру соціальних служб для сім'ї (далі - Центр), дітей та молоді Ірина Буренко зазначила, що Центром здійснюються різноманітні заходи в напрямку соціальної підтримки учасників АТО та їх сімей. "Організація відпочинку, санаторно-курортне оздоровлення. В цьому році було придбано путівки 14 демобілізованим учасникам АТО та 11 членам їх сімей. Свій відпочинок та курсу оздоровлення учасники АТО та їх сім'ї проводять санаторних закладах, з якими укладені угоди. На такі заходи виділяються кошти як з районного, так і обласного бюджету", - повідомила Ірина Володимирівна.

Також Центр здійснює комплексні заходи соціально-психологічної допомоги, соціально-медичних послуг, професійної адаптації учасників АТО, постійно долучається до надання гуманітарної та матеріальної допомоги, сприяє в оздоровенні дітей із сімей учасників АТО.

"Соціальна турбота про дітей здіснюється Центром постійно, проводяться масові заходи: запрошення на вистави, кінотеатри, атракціони, екскурсії ,  цікаві та познавальні акції та вікторини. Заходи проводяться також з нагоди відзначення державних свят, Дня сім'ї, Дня молоді, Дня знань", - розповіла присутнім директор Центру, - "діти завжди залишаються задоволені, отримують багато подарунків, та , найголовніше, щасливі емоції та нових друзів. Проте залишаються проблемними питання комплектація штату нашого Центру. В більшості сільських рад немає фахівців із соціальної роботи. Лише за цей період нами було проведено 95 консультацій для учасників АТО з різноманітних питань".

Голова райдержадміністрації відмітив гарну роботу Центру, та зазначив, що у форматі об'єднаних територіальних громад Центр повинен залишатись лідером в питанні соціальної допомоги.

"Необхідно зараз акумулювати всі проблемні питання, сформувати модель роботи Центру та взаємодії з ОТГ. Країна на шляху децентралізації, і всі питання розвитку тієї чи іншої сфери життєдіяльності розглядатимуться у відповідності до розвитку територіальної громади. Тому необхідно вже зараз вивчати позитивні досвіди у вже сформованих та працюючих громадах, розроблювати необхідні програми", - зауважив Ігор Карімов.

Щодо питання виконавської дисципліни райдержадміністрації повідомила головний спеціаліст відділу документообігу та контролю Оксана Бєлугіна. Голова райдержадміністрації також зауважив, що особливу увагу необхідно приділяти розгляду листів, що надходять від громадян.

По закінченню наради були надані відповідні доручення.