Сьогодні відбулась нарада щодо стану водних об’єктів та гідротехнічних споруд на території Полтавського району

Сьогодні відбулась нарада щодо стану гідротехнічних споруд на території Полтавського району.

На території району розташовано 140 водних об'єктів (включаючи ОТГ), площею 426,839 га.

Починаючи з 01 липня 2013 року у зв’язку із набранням чинності Закону України «Про аквакультуру», прийняттям Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового договору оренди водних об’єктів» від 29.05.2013 року, райдержадміністрація не є суб’єктом розпорядження водними об’єктами, оскільки останнім виступає лише той орган влади, який за загальним правилом розпоряджається земельними ділянками водного фонду відповідно до Земельного Кодексу України.

– Полтавською районною державною адміністрацією у 2016 році передано Полтавській обласній державній адміністрації актом приймання – передачі наявні договори оренди водних об’єктів (ставків) – 51 шт. та договори оренди землі під водними об’єктами (ставками) – 28 шт., – зазначив на нараді начальник відділу агропромислового розвитку, економіки і торгівлі РДА Олександр Олефір.

Розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації доручено райдержадміністраціям та рекомендовано головам ОТГ створити спільні комісії з залученням міжрайонних управлінь водного господарства, районних відділів Держгеокадастру та управлінь Державної служби України з надзвичайних ситуацій та провести інвентаризацію гідротехнічних споруд на штучно створених об'єктах (ставках).

Відділом агропромислового розвитку, економіки та торгівлі райдержадміністрації опрацьовано інформацію, що надійшла від сільських рад, звірено її з інформацією наданою Департаментом агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації та підготовлено до розгляду комісії акти та анкети про стан гідротехнічних споруд на: 53 водні об'єкти по 9 сільських радах.

– У червні 2019 року районною комісією з інвентаризації гідротехнічних споруд водних об’єктів (водосховищ і ставків) заплановано здійснити виїзні  обстеження водних об’єктів, –  повідомив начальник відділу,  – після чого зведену відомість обстеження буде винесено на розгляд районної комісії та після їх затвердження передано Регіональному офісу водних ресурсів у Полтавській області.