Спартакіада серед допризовної молоді

Спартакіада серед допризовної молоді

В середині квітня 2019 року під гаслом національно-патріотичного виховання молоді на базі Супрунівського НВК відбулась відкрита районна спартакіада серед допризовної молоді між навчальними закладами Полтавського району, організована сектором у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації спільно з відділом освіти райдержадміністрації та громадською організацією «Полтавською районною спілкою ветеранів Афганістану (учасників бойових дій).

Метою спартакіади є визначення фізичної підготовленості допризовної молоді до служби у Збройних Силах України, відбір «найкращих» для представлення району на обласній Спартакіаді, залучення молоді до систематичних занять фізичною культурою і спортом, запобігання антисоціальних проявів серед молодих людей, збільшення рухової активності та формування здорового способу життя серед юнаків і дівчат.

В спартакіаді взяли участь допризовники серед загальноосвітніх закладів району по 5 чоловік в команді.

Програма спартакіади складалася з чотирьох видів змагань: підтягування на високій перекладині, метання учбової гранати на дальність, біг на 100 м та 1500 м.

За підсумками спартакіади найбільшу кількість набраних балів в загально-командному заліку одержала команда Розсошенської гімназії, посівши перше місце. Почесне друге місце вибороли юнаки  Мачухівського НВК. Бронзовими призерами стали представники Пальчиківського НВК.

Переможці та призери спартакіади були нагороджені командними грамотами та грамотами й медалями за почесні місця.

В особистих заліках перші місця з відповідними медалями і грамотами організаторів змагань здобули:

• «Метання гранати»: І місце - Ткаченко Іван (Мачухівський НВК), ІІ місце – Васильєв Давид (Розсошенська гімназія), ІІІ місце – Мерзлий Роман (Гожулівський НВК);
  • «Підтягування на перекладині»: І місце – Макаров Віталій (Мачухівський НВК), ІІ місце – Макаров Олександр (Мачухівський НВК), ІІІ місце – Васильєв Давид (Розсошенська гімназія);
  • «Біг на 100м»: І місце – Кісіль Тарас (Розсошенська гімназія), ІІ місце – Васильєв Давид (Розсошенська гімназія), ІІІ місце – Ткаченко Іван (Мачухівський НВК);
  • «Біг на 1500м»: І місце – Васильєв Давид (Розсошенська гімназія), ІІ місце – Білокінь Владислав (Мачухівський НВК), ІІІ місце – Маркевич Руслан (Пальчиківський НВК).

Нагородження учасників та подальшу участь у змаганнях вищого рівня представлене за рахунок коштів районного бюджету.

Подібні змагання - це завжди гарний настрій, формування колективного духу, посилення патріотичних настроїв, збереження та зміцнення української державності й формування не тільки суперництва, а й дружби між учнями шкіл.

Так як всі учасники показали себе на гідному рівні, за підсумками районних змагань було сформовано 2 збірні команди Полтавського району, які наприкінці квітня 2019 року взяли участь в обласній спартакіаді серед допризовної молоді. У заході взяли участь близько 2-х десятків команд: з Полтави, Горішніх Плавнів, Кременчука, Миргороду, та Решетилівського, Полтавського та інших районів.

Програма змагань складалась з шести видів: з бігу (1500м, 100м), підтягування на перекладині, метання гранати F-1, плавання 50м та стрільби з малокаліберної гвинтівки.

Вже третій рік поспіль спортсмени 10-11 класів нашого району отримують призові місця.

За підсумками обласної спартакіади:

в загальнокомандному заліку команди зайняли такі місця:

І – місто Горішні Плавні;

ІІ – Полтавський район (Мачухівський НВК);

III – Полтавський район (Розсошенська гімназія).

Найкращі 10 спортсменів 6-8 травня представляли Полтавщину на Всеукраїнській спартакіаді серед допризовної молоді в місті Житомирі, серед них і 5 представників з району, у супроводі представника, вчителя фізичної культури Калашниківського НВК Ігоря Ангелова, де стали змагались на найвищому рівні, і хоча не увійшла до трійки лідерів, можна з упевненістю говорити, що вони були одними з кращих.