Сумні наслідки безвідповідального батьківства.

Версія для друкуВерсія для друку

Сумні наслідки безвідповідального батьківства.

         Дуже часто чуємо – спільні дії в інтересах дітей, а що це значить?

Дуже легко це пояснити на конкретному прикладі. Полтавський районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді (ПРЦСССДМ) отримав повідомлення від центру первинної медичної допомоги щодо вагітної, матері 3 дітей, яка категорично відмовляється вставати на облік, виконувати рекомендації медиків. Спеціалісти ПРЦСССДМ виїхали в зазначену родину. Оскільки ми маємо великий досвід роботи з такими категоріями громадян, відповідно налаштувались, взяли «мотиватори» для успішної бесіди (невеличкі приємні подарунки для дітей, засоби гігієни). Мати зустріла непривітно, але спокійний , поважний тон, вміло задані запитання і подарунки, налаштували на конструктивну бесіду. За результатами зустрічі вагітна погодилась встати на облік, медики терміново залучили швидку і процес зрушився. У зв’язку із загрозою ненародженій дитині, жінка була госпіталізована. Спеціалісти ПРЦСССДМ неодноразово навідували її в лікарні для продовження профілактичної роботи, але, нажаль, не мали змоги поспілкуватись, лікарі не рекомендували турбувати.

Після виписки з лікарні соціальна робота продовжилась за місцем проживанням матері. Під час відвідування було виявлено, що житло перебуває у неналежному санітарному стані, недостатня кількість їжі, в літній період діти весь час були брудні. Мати пояснювала, що їжу готує щоденно, чоловік багато заробляє, а брудні діти, бо літо. Неодноразово пропонувалось влаштувати дітей в садочок, щоб полегшити догляд, а старшого готувати до школи. Мати категорично відмовлялась, стверджуючи, що і сама прекрасно виховує своїх дітей. Надані рекомендації щодо паління і оточення знайомих в будинку в алкогольному сп’янінні, зневажала і обіцяла «народити богатиря». Також під час спільних відвідувань Центром долучались і працівник ювенальної превенції, і сільради, і служби у справах джітей, і медики.

Ігнорування усіх рекомендацій призвело до передчасного народження тяжко хворої дитини, яку одразу помістили в реанімацію. Потім була допомога в лікуванні дитини, забезпеченням дровами для опалення від сільради, пропозиції одягом та продуктами від ПРЦСССДМ та депутатів сільради та багато іншого від усіх, хто був дотичний до проблем цієї родини, ніхто не залишались байдужими. За наполегливими рекомендаціями спеціалістів ПРЦСССДМ, матір , нарешті оформила допомогу по вагітності пологам та по народженню дитини. Батько після народження дитини взагалі самоусунувся, зі слів матері, поїхав на заробітки, але жодної допомоги не надавав. Ситуація погіршувалась, мати протидіяла будь якій зустрічі з соціальними службами, були моменти, щоб з’ясувати в якому стані діти, спеціалісти ПРЦСССДМ разом з медиками та поліцією стрибали через паркан, щоб поспілкуватись з матір’ю. Дуже часто матір була відсутня, а за дітьми доглядала хвора родичка, яка сама ледь пересувалась.Коли заставали дома, жінка з агресією та лайками виганяла з двору.

Настав момент, коли виникла пряма загроза життю і здоров’ю усіх дітей, сільрадою, за підтримки ПРЦСССДМ, було прийняте рішення про негайне відібрання дітей. Поліція, медики та ССД вимушені були рятувати від безвідповідальної матері брудних і голодних дітей.

Отакі сумні наслідки безвідповідального батьківства, але, завдяки спільній роботі вдалось захистити дітей та врятувати від загрози їх життю.

 

Наверх ↑