В райдержадміністрації обговорили питання проведення весняно-польових робіт у 2019 році та стану підготовки місць для відпочинку на водних об’єктах.

У голови  Полтавської районної державної адміністрації Ігоря Карімова відбулась нарада, на якій розглянули питання підготовчих робіт для забезпечення безпеки людей на водних об’єктах та стану посіву сільськогосподарських культур під урожай 2019 року.

За першим питанням начальник відділу житлово-комунального господарства, транспорту та цивільного захисту РДА Олександр Семенко повідомив присутніх, що в районі розроблена програма заходів з організації робіт по запобіганню загибелі людей на водних об’єктах. Даною Програмою передбачено кошти в сумі 20 тис.грн. На сьогоднішній день органам місцевого самоврядування роздана поліграфічна продукція щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах.

«Так, в Полтавському районі значиться 120 водних об’єктів. І лише одне  облаштоване за санітарними нормами та правилами охорони життя. Тому ми щорічно разом із органами місцевого проводимо інформаційну кампанію правил безпеки на воді», - повідомив Олександр Семенко, - «надані рекомендації сільським радам визначити традиційні місця масового відпочинку людей на водних об’єктах. Призначити відповідальних за проведення агітаційної роботи серед населення. Визначити місця, де забороняється купатися та встановити щити з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО!», «НЕБЕЗПЕЧНО!».

Відділом освіти райдержадміністрації на період літніх канікул буде організована роз’яснювальна робота серед учнів шкіл в пришкільних таборах про дотримання правил поведінки на воді.

З метою попередження та ліквідації нещасних випадків, пов’язаних із загибеллю людей під час відпочинку на воді, проведення пошуково-водолазних робіт, між райдержадміністрацією та комунальним підприємством «Рятувально-водолазна служба Полтавської обласної ради», укладено договір на постійне обслуговування водних об’єктів на території Полтавського району.

За питанням ходу проведення весняно-полових робіт в районі повідомив начальник відділу агропромислового розвитку, економіки та торгівлі РДА Олександр Олефір. Він доповів, згідно оперативних даних станом на 14 травня 2019 року сільгоспвиробниками та фермерськими господарствами району посіяно ярих  культур всього - 23579 гектара із прогнозованої площі – 48371 гектар: ранніх зернових та зернобобових культур на площі – 1327 га, однорічних трав – 501га, багаторічних трав – 170 га, соняшнику – 5311 га, кукурудзи на силос – 903 га, кукурудзи на зерно – 13388 га, сої – 1624 га, коріандру – 350 га та кормового буряку – 5 га.

Сільгоспвиробники району, як і в минулому році, зосереджують свою увагу на посів конкурентоспроможних та затребуваних на ринку культур: кукурудзи, сої та соняшнику.

Також треба відмітити, що під урожай 2019 року сільгоспвиробниками району посіяно озимих культур всього – 4960 га в тому числі на зерно на площі – 4960, з них озимої пшениці – 4801 га, що на 1120 га менше ніж у минулому році, озимого жита – 2 га та озимого ячменю – 157 га. Крім того озимого ріпаку – 242 га.

У весняно-польовій компанії в господарствах всіх форм власності задіяно 392 трактора, 196 сівалок,  257 культиваторів, 63 дискові борони. «В цілому погодні умови були сприятливими для перезимівлі озимини. Якість проведення весняно-польових робіт в значній мірі залежить від стану матеріально-технічної бази», - зазначив Олександр Олефір.