Вакцинації диких м’ясоїдних проти сказу!

Вакцинації диких м’ясоїдних проти сказу!

Сказ – одна з найдраматичніших та найнебезпечніших летальних вірусних хвороб спільних для тварин та людей.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Дотримання комплексу профілактичних заходів, в тому числі і систематичне проведення кампаній з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин, дало змогу зменшити кількість захворювань тварин на сказ в цілому.

Для ефективного розповсюдження вакцини основним принципом являється охоплення всієї території Полтавського району, окрім населених пунктів, боліт, водоймищ, авто- та залізничних шляхів та місць проведення польових робіт.

Так, на території Полтавського району у 2020 році імунізація диких м’ясоїдних тварин розпочнеться з вересня місяця. Розповсюдження вакцини буде проведено шляхом розподілу принад за участю авіатранспорту.

Антирабічна вакцина складається з поживної принади, яка має харчові та привабливі компоненти для тварин, у вигляді брикету коричневого кольору, в середині якої знаходиться полімерний блістер з активними компонентами вакцини.

Районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій  звертається до громадян і наголошує, що без потреби та засобів індивідуального захисту чіпати та переміщати принаду з вакциною в інше місце не можна.

Секретар районної комісії з питань ТЕБ і НС Вадим Віннік