З 1 січня 2018 року змінюються соціальні нормативи на електропостачання, в межах яких надаються пільги та субсидії

Соціальні норми, у межах яких призначаються субсидії та нараховуються пільги з оплати житлово-комунальних послуг затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2017 №409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.

З 1 січня 2018 року змінені соціальні нормативи споживання електропостачання щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії, а саме:

- для житлових приміщень (будинків), крім тих, що зазначені нижче -  70 кВт·г на місяць на сім’ю з однієї особи та додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не
більш як 190 кВт·г на місяць;
- для житлових приміщень (будинків), не обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання
гарячої води та газових водонагрівальних приладів - 100 кВт·г на місяць на сім’ю з однієї особи та додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 220 кВт·г на місяць;
- для житлових приміщень (будинків), обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води - 110 кВт·г на місяць на сім’ю з однієї особи та
додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 230 кВт·г на місяць;
- для житлових приміщень (будинків), обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води - 130 кВт·г на місяць на сім’ю з однієї
особи та додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї, але не більш як 250 кВт·г на місяць.

У селах і селищах міського типу для громадян, яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, соціальний норматив залишається незмінним − 30 кВт·г на місяць на одну особу.

Відповідно до п.14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами) передбачено, що перерахунок   субсидії   в   межах  установленого  строку  її призначення без звернення громадян здійснюється у разі, зокрема, зміни  соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами.

Виходячи з викладеного та зважаючи на актуальність зазначеного питання, в січні 2018 року буде проведено перерахунок розміру призначеної субсидії з урахуванням встановлених з 01.01.2018 року соціальних нормативів на послугу електропостачання. Після проведення перерахунку повідомлення про розрахований розмір субсидії буде направлений жителям району через уповноважених осіб сільських рад та об’єднаних територіальних громад.

Звертаємо увагу, що визначення соціальних норм споживання комунальних послуг належить до компетенції Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Таким чином, оскільки нарахування плати за користування житлово-комунальними послугами здійснюється організаціями-надавачами відповідних послуг, за роз’ясненнями щодо застосування соціальних норм слід звертатися до вказаних організацій.