Загроза життю та здоров'ю дитини, хто допоможе?

Загроза життю та здоров'ю дитини, хто допоможе?

Реалізація Національної стратегії реформування системи інституційного догляду за дітьми передбачає в першу чергу - створення належних умов для виховання та розвитку дитини в сімейному оточенні. А хто допоможе, якщо виникла загроза життю та здоров'ю дитини? Тут на поміч приходить патронатна родина.

Що це за форма сімейного виховання і як можна стати патронатним вихователем? Про все це детально розповіла директор ПРЦСССДМ І.Буренко на семінарі у міськрайонному центрі зайнятості.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною» затверджено Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, який визначає механізм створення та організації діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в такій сім’ї.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Вищезазначеною постановою також затверджено Типовий договір про патронат над дитиною і Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні  житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Вихователь повинен в обов’язковому порядку проходити спеціальний курс підготовки,і тільки на основі пройденого навчання може виконувати обов’язки патронатного вихователя.

Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя та оплата послуг із здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення) призначаються і виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю до дня її вибуття з сім’ї та поновлюється у разі наступного влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя. Грошове забезпечення на місяць становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб та соціальна допомога на кожну дитину відповідно віку, яка становить два прожиткових мінімуми. Патронатний вихователь з членами своєї сім’ї повинні зробити все, щоб по максимуму абстрагувати дитину від складних життєвих обставин, які склалися в її житті та допомогти мобілізувати психологічний стан.

Присутні з цікавістю вислухали надану інформацію та 2 із них виявили бажання детальніше ознайомитись з умовами надання послуги патрону над дитиною.

Про більш детальну інформацію про сімейний патронат можна дізнатися, звернувшись до Полтавського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою:м. Полтава,  вул. Шевченка,7, к. 114, або за тел. 56-50-40, 2-48-00