Зустріч голови райдержадміністрації І.Карімова з головами сільських рад району з питання реформи децентралізації

13 липня 2017 року відбулась зустріч голови райдержадміністрації І.Карімова з головами сільських рад району  з питання реформи децентралізації у форматі круглого столу.

Зустріч була проведена з метою обговорення та донесення інформації до громад району як провадиться реформа в Полтавському районі, які перспективи та процес її розвитку.

Голова райдержадміністрації на початку зустрічі повідомив про лист до голови облдержадміністрації В.Головка щодо стану реформування влади в районі та прохання включити до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області тих громад, які вже визначились та провели всі відповідні процедури. В Полтавському районі ще 12 сільських рад, які не визначились остаточно.

Голова райдержадміністрації І.Карімов переконаний, що децентралізація - це комплексний підхід до реалізації всіх реформ, серед яких і декомунізація, і адміністративна реформа та фінансова децентралізація. Про це він наголосив та ще раз зазначив, щоб сільські голови, депутати сільських рад ініціювали розглянути це важливе для жителів питання.

Також, в Полтавському районі є волонтери, які можуть надати допомогу за питаннями залучення інвестицій в громаду. На зустрічі було представлено волонтера ГС «Координаційний центр розвитку «Громада Полтавщини» В.Чопенко, яка працює в Полтавському районі.

І.Карімов також зазначив про основні зміни, що будуть відбуватись в процесі об’єднання територіальних громад. «Ті закони, які лише вчора вважались незмінними, сьогодні уже змінені, ті повноваження, які впродовж останніх років концентрувались в державних органах, знову передаються до органів місцевого самоврядування. Проте під час реформування ми з вами повинні зробити все можливе, аби перехідний період для громадян функціонував на належному рівні, не створюючи ніяких перешкод для нормальної життєдіяльності населення», - зауважив голова райдержадміністрації.

Представники місцевого самоврядування району розказали про свої перші кроки в формуванні об’єднаних громад, про підтримку населення, виникнення й проблемних питань.

Також у зустрічі взяли участь сільськогосподарські товаровиробники району, які також мали можливість висловити свою думку з цього питання