Інвестиційна діяльність

Інвестиційна діяльність

За підсумками 2017 року Полтавський район за напрямком діяльності інвестиційно-інноваційний розвиток та зовнішньоекономічна діяльність посів 8 місце серед районі області.

Загальний обсяг прямих інвестицій (акціонерного капіталу), розміщених у районі, на 1 квітня 2018р. склав 8,1 млн.дол., в розрахунку на одну особу населення – 120,4 дол.

За січень-березень 2018 року обсяг освоєних (використаних) капітальних інвестицій становить 70,3 млн. грн., що становить 2,5% до загального обсягу по області. На одну особу – 1041,6 грн.

За результатами конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році, який відбувся 07 квітня 2017 року, серед усіх проектів від Полтавського району перемогу отримав проект «Будівництво фізкультурно-оздоровчого басейну по вул.Шкільна,18 в с.Розсошенці Полтавського району Полтавської області» (62 бали). Проект розрахований на 3 роки, з обсягом фінансування 34,820 млн. грн., з Державного фонду регіонального розвитку обсяг фінансування складе 6,0 млн.грн. на рік.

На обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області на 2017 рік перемогу отримали наступні проекти:

- впровадження енергозберігаючих технологій у Ватажківському сільському клубі Заворсклянської сільської ради;

- енергозбереження в секторі адміністративних та територіальних будівель на території Терешківської та Микільської сільських рад;

- відновлення роботи дошкільного навчального закладу «Малятко» в с. Залізничне Ковалівської сільської ради;

- налагодження системи поводження з ТПВ на території Мачухівської та Судіївської сільських рад Полтавського району і Плосківської сільської ради Решетилівського району.

За ініціативи депутатів обласної ради у 2017 році на розвиток інфраструктури району додатково залучено 2050,0 тис. грн. з Фонду розвитку територій області.

У 2017 році райдержадміністрацією спільно з ПрАТ «Нафтогазвидобування» розроблено проект «Стратегічного плану соціального партнерства ПрАТ «Нафтогазвидобування» з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування Полтавського району на 2017 рік». Виділено коштів ПрАТ «Нафтогазвидобування» на загальну суму 4,0 млн. грн. на впровадження соціальних проектів (Будівництво водогону для потреб жителів с. Мачухи, Капітальний ремонт будинку культури в с. Калашники, Капітальний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту с. Кованчик Мачухівської сільської ради та ремонт доріг району.

На підставі укладеної Угоди № 563/16 від 10.06.2016 року між Публічним акціонерним товариством «Укргазвидобування» та Полтавською обласною державною адміністрацією у 2016 році залучено 1455 тис. грн. на розвиток соціальної інфраструктури району. У 2017 році залучено 6250,0 тис. грн. Кошти отримали: Кіровська (500,0 тис. грн.), Ковалівська (100,0 тис. грн), Терешківська (100,0 тис. грн.), Валківська (350,0 тис. грн.), Куликівська (5200,0 тис. грн).