Культура

Версія для друкуВерсія для друку

Відділ культури і туризму райдержадміністрації

     Полтавський район має особливий колорит, адже наш край - духовна скарбниця та благодатнеполе для мистецькоїдіяльності.

Основними  напрямкамироботивідділу культури і туризму є:координаціядіяльностізакладів культури району; організаціяроботи по відродженнюнаціональної культури, традицій народу; створення сприятливих умов для розвитку народноїтворчості; організаціїфестивалів, свят, виставокмайстрів декоративно – ужитковогомистецтва; вирішенняпитань з покращенняматеріально-технічноїбази та наданняметодичноїдопомоги.

         Завданнями відділу є забезпечення реалізації державної політики в галузі культури, туризму та охорони культурної спадщини на території Полтавського району.

         Відділ культури і туризму райдержадміністрації очолює начальник Тягнирядно Леонід Антонович.

         Особистий прийом громадян начальником відділу культури і туризму райдержадміністрації здійснюється в перший і третій вівторок кожного місяця з 10.00 до 15.00.

 

Наша адреса:

38744

вул.Центральна,1

с.Щербані,

Полтавський район

0 532 598980

 

Графік роботи відділу

понеділок – четверг  з 08.00-17.15

п’ятниця з 08.00 – 16.00

вихідні: субота, неділя

        

Полтавський районний будинок культури

 

Сучасний районний будинок культури з 2003 року розташований у передмісті Полтави за адресою:

с. Щербані, вул. Центральна, 1.

Основними напрямками роботи районного будинку культури є задоволення духовних потреб, створення умов для розвитку ініціативи, творчості населення, організації активного відпочинку, розширення реальних можливостей для всебічного розвитку особи.

Полтавський районний будинок культури здійснює свою діяльність диференційовано, із врахуванням запитів і потреб населення, національних, професійних, вікових, загальноосвітніх та інших особливостей.

Одним із головних завдань роботи єзбереження і розвиток української культури, а також культур інших національних груп, що проживають на території України.

Творчий склад працівників використовує всі наявні засоби, форми і методи виховної та культурно-масової роботи.

Творчий колектив працівників районного будинку культури протягом року здійснює значний обсяг культурно-творчої роботи:

  • проводить культурно-масові заходи,організовуючи проведення свят обласного та районного значення : відзначення державних та професійних свят, проведення тематичних масових заходів, вшанування знаменних дат, організацію масових народних гулянь, ювілейних вечорів, фестивалів та конкурсів;
  •  сприяє участі кращих колективів та окремих виконавців у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах та фестивалях;
  • забезпечує роботу гуртків художньої творчості для всебічного розвитку населення Полтавського району;
  • сприяє підвищенню кваліфікації для працівників закладів культури Полтавського району;
  • організовує семінари для працівників закладів культури Полтавського району;
  • збирає та узагальнює інформацію про діяльність закладів культури Полтавського району;
  • складає планово-звітну документацію;
  • веде облік річної статистичної звітності за формою 7-НК по закладах культури Полтавського району;

                                

При районному будинку культури функціонує 13 клубних формувань. З них вокально-хореографічний ансамбль «Веселі Солохи» має статус «народного аматорського колективу».

Творчий склад працівників налічує 15 чоловік.

 

ПОЛТАВСЬКА РАЙОННА БІБЛІОТЕКА

Полтавська районна бібліотека знаходиться в селі Мачухи. Створена вона була на базі Мачухівської сільської бібліотеки, відомості про яку є з 1897  року. По достовірних фактах відомо, що в 1950 році бібліотека в с.  Мачухи була вже районною, так як одна з найстаріших працівників, Пліш М. І., була зарахована на посаду бібліотекаря Полтавської районної бібліотеки  в 1950 році, про це свідчить запис в її трудовій книзі.

  

         Сьогодні комунальний заклад “Полтавська районна бібліотека” є юридичною особою, в структурі якої відділи:  обслуговування користувачів, методичний, бібліографічний,комплектування і обробки документів,Інтернет-центр.

         Сучасна Полтавська районна бібліотека – це справжній інформаційний, освітній та громадський центр району з книжковим фондом понад 24 тис.документів, якими щорічно користуються більше1500 тис. користувачів а також методичний, координаційний центр бібліотек філіалів.

         З 2011 року в бібліотеці відкрито Інтернет-центр з зоною WI-FI,що дає користувачам можливість вільного доступу  до всесвітньої інформаційної системи Інтернет. Також для покращення проведення  масових заходів придбано сучасний медіа проектор та  екран.

  

Бібліотекарі докладають всіх можливих зусиль проявляючи творчий потенціал та ініціативу для кращого обслуговування громади свого регіону. Для цього проводяться різноманітні  масові заходи з метою популяризації літератури, екскурсії до бібліотеки, конкурси для задоволення потреб користувачів та підвищення іміджу бібліотеки, проводиться акція « Подаруй книгу в бібліотеку». Велика увага приділяється  краєзнавству.

Особливу увагу працівники підрозділів бібліотеки приділяють роботі з молоддю та дітьми.

 

Наверх ↑