Субсидії

Версія для друкуВерсія для друку

«Зміни до Порядку надання житлових субсидій»

8 вересня 2016 року  Урядом прийнято постанову № 635 «Про внесення змін до Положення про порядок призначення  та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» , яка набрала чинності 21.09.2016 року.

Субсидія    для   відшкодування   витрат   на   оплату житлово-комунальних   послуг   призначається  виходячи  з  розміру середньомісячного  сукупного  доходу  осіб за попередній календарний рік.  Якщо    субсидія   для   відшкодування   витрат   на   оплату житлово-комунальних   послуг  призначається  у  I  кварталі  року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього  року.

Внесеними змінами передбачено, що для  призначення  субсидії  сукупний  дохід  обчислюється виходячи  з  доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на 1 січня року, за який враховуються доходи без урахування податку з доходів  фізичних  осіб.   При цьому встановлено, що у разі коли на час звернення за призначенням  субсидії особа є непрацюючим пенсіонерам, який не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного  сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Вказаною постановою також уточнено порядок обчислення сукупного доходу для осіб, які досягли 18-річного віку (станом на 1 січня року, за який враховуються доходи):

- особам, які мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (станом на 31 грудня цього ж року), або у яких відсутній дохід, але вони навчаються за денною формою навчання для розрахунку субсидії враховується середньомісячний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи (станом на 31.12.2015 – 1378 грн.);

- особам, у яких відсутні доходи -  для розрахунку субсидії враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії (2756 грн.).  В окремих випадках за рішенням районних комісій для осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму;

- особам, які мали середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року за який враховується дохід, але отримували пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, допомогу по безробіттю або будь-які доходи, отримані особою, яка не досягла 18-річного віку станом на 31 грудня року, за який враховуються такі доходи, то у розрахунок субсидії включаються фактично отримані доходи;

-  особам які протягом року, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи.

Крім того, доповнено перелік доходів, які не враховуються до сукупного доходу сім’ї при призначенні субсидії, а саме: вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, суми, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків.

Також внесеними змінами, передбачена  можливість перерахунку субсидії в межах строку призначення, у разі якщо особа  не згодна з рішенням про проведення розрахунку субсидії на наступний період та має додаткові обставини, які безпосередньо впливають на визначення розміру сукупного доходу за попередній період, що підтверджується  відповідними документами.

        Слід звернути увагу, що  громадянин, якому призначено субсидію зобов’язаний протягом місяця  поінформувати  управління  соціального захисту  населення, зокрема,  про  зміну  складу  зареєстрованих у житловому приміщенні, шляхом подання заяви та декларації. Так, як у разі отримання управлінням соціального захисту населення за запитом інформації про збільшення чисельності зареєстрованих  у житловому приміщенні осіб, надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зміни.

               Жителі Полтавського району можуть отримувати консультації у уповноважених осіб сільських рад, через гарячу телефонну лінію управління соціального захисту населення райдержадміністрації 7-36-17 або у кабінеті №9 управління за адресою м.Полтава, вул. Короленка.

 

               Прийом заяв на призначення житлової субсидії здійснюється уповноваженими сільських рад або за попереднім записом по тел.7-36 17 у приміщенні управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Начальник управління

соціального захисту населення

райдержадміністрації

Олена Носенко

30.09.2016


16/09/16

Важливо про житлові субсидії в запитаннях – відповідях

1.  Сім’я у травні 2016 року звернулася за субсидією, однак отримала повідомлення про призначення субсидії в розмірі «0» грн. З жовтня з початком опалювального періоду значно підніметься плата за житлово-комунальні послуги. Чи потрібно таким сім’ям повторно подавати документи для призначенням субсидії на опалювальний період?

 

Ні. Повторно звертатися не потрібно. З початком опалювального періоду таким сім’ям  буде проведено перерахунок розміру субсидії автоматично, без додаткового звернення. Повідомлення про розмір призначеної субсидії буде надіслано протягом 5 днів з моменту прийняття рішення про призначення субсидії.

Також звертаємо увагу, що субсидія призначається до закінчення опалювального періоду (тобто до квітня відповідного року), але  не довше ніж на 12 місяців.

Якщо термін призначеної субсидії закінчився – таким сім’ям також не потрібно звертатися до управлінь соціального захисту на подавати будь-які документи (винятками є зміна складу сім’ї або здійснення покупки одним з членів сім’ї на суму, що перевищує 50 тис. грн. – в цьому разі протягом місяця про вказані обставини необхідно поінформувати управління соціального захисту населення).

Крім того, при кожному підвищенні тарифів на оплату житлово-комунальних послуг розмір субсидії буде перераховано автоматично управліннями соціального захисту населення.

При цьому розмір обов’язкового відсотка платежу сім’ї у  межах соціальної норми житла та соціальних  нормативів користування житлово-комунальними послугами не зміниться. Тобто розмір плати, які здійснює сім’я за спожиті послуги, не підвищиться.

 

2. Яким сім’ям з числа одержувачів субсидії необхідно повторно звертатися з заявою та декларацією до управлінь соціального захисту населення для продовження терміну надання субсидії?

Після закінчення терміну дії субсидії для її продовження необхідно звернутися до управлінь соціального захисту населення наступним категоріям сімей:

-  сім’ям, яким призначена субсидія на підставі договору оренди чи найму житла;

-  сім’ям, яким у 2015 році була призначена субсидія на придбання твердого палива та скрапленого газу;

-  сім’ям, яким в опалювальний період 2015/2016 років субсидія була призначена у «0» розмірі.

Іншим сім’ям для продовження терміну надання субсидії звертатися не потрібно.

2. Сім’я не зверталася за призначенням субсидії. Однак, у зв’язку з підвищенням тарифів планує подати заяву та декларацію для оформлення субсидії. У який термін необхідно подати документи?

             

               Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг призначається з місяця звернення за її призначенням.

            У  разі  звернення  із  заявою  про  призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом двох  місяців  з  початку  опалювального  (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону.

               У   разі  підвищення  тарифів  і  цін  на  житлово-комунальні послуги,  скраплений  газ,  тверде  та рідке пічне побутове паливо субсидії   призначаються   протягом   трьох   місяців  з  дати  їх підвищення.

             При зверненні громадянина за призначенням субсидії в неопалювальний період, розрахунок розміру субсидії на опалювальний період проводиться управлінням соціального захисту населення автоматично, без додаткового звернення.

            Враховуючи викладене, з метою своєчасного призначення субсидії на опалювальний період рекомендуємо вже зараз звертатися за призначенням субсидії.

            Заяву та декларацію приймають уповноважені особи в кожній сільській раді та доставляють до управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Прийом громадян в управлінні соціального захисту населення здійснюється за попереднім записом на прийом по телефону 7-36-17.

 

Начальник управління

соціального захисту населення

райдержадміністрації

Олена Носенко


ДЕКЛАРАЦІЯ

завантажити

ЗАЯВА НА СУБСИДІЮ

завантажити

 

07/09/2016

 

ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ ТА КОМПЕНСАЦІЇ


Начальник управління

соціального захисту населення

райдержадміністрації

Олена Носенко

 

Основні питання, які повинні знати особи, що звертаються за призначенням субсидії

 

КОМУ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ СУБСИДІЯ

Субсидія призначається:

-         одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;

-         особам, які не зареєстровані, але фактично проживають у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їм нараховується плата за житлово-комунальні послуги;

-         індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію.

         Крім того, у разі реєстрації в установленому порядку місця перебування особи житлова субсидія призначається на загальних умовах, у разі не отримання її за зареєстрованим місцем проживання.

 

ТЕРМІН ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

        Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж 12 місяців. Розраховується окремо  на  неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).

         Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива надається на календарний рік.

          Після закінчення строку отримання субсидії управління соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). 

 

ЗА ЯКИХ УМОВ СУБСИДІЯ НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ

Субсидія не призначається, у разі якщо, будь-хто із зареєстрованих у  житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів  довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

 

ОСОБЛИВОСТІ ВРАХУВАННЯ ДОХОДІВ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, за попередній календарний рік.

Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних вищих навчальних закладах і проживають з батьками чи іншими членами родини; призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, у розрахунок субсидії включається дохід на рівні двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб(з 01.05.2016-2900 грн.). Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Для студентівякі мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та не отримують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, у розрахунок субсидії включається дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.05.2016 – 1450 грн.).

Для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування: для платників єдиного податку І групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб на відповідний місяць(з 01.05.2016 – 2900 грн.). Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно трьох (з 01.05.2016 – 4350 грн.) і чотирьох (з 01.05.2016 – 5800 грн.) прожиткових мінімумів для працездатних громадян. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності інформацію про які надано ДФС.

Жителі Полтавського району можуть отримувати консультації у уповноважених осіб сільських рад, через гарячу телефонну лінію управління соціального захисту населення райдержадміністрації 7-36-17 або у кабінеті №9 управління за адресою м.Полтава, вул. Короленка, 7.


11.05.2016 

Про  внесення змін до порядку призначення субсидій

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», внесено зміни, зокрема, до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 (зі змінами). Зазначена постанова набрала чинності з дня опублікування (з 30.04.2016).

Внесеними змінами: 

передбачено, що  розмір субсидії визначається, без   урахування пільг, які надаються відповідно до законодавства: у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання  не нараховуються. Інформація про зазначених осіб подається підприємствам  надавачам житлово-комунальних  послуг та вноситься до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.”

змінено терміни призначення субсидії: субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців (на неопалювальний сезон — з 1 травня по 30 вересня та на опалювальний сезон — з 1 жовтня по 30 квітня). 

За наявності договору найму (оренди) при призначенні субсидії також враховується строк дії договору (субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору оренди). 

Важливо! Орендарю субсидія призначається за умови, якщо йому нараховується плата за житлово-комунальні послуги. 

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року

змінено порядок оплати житлово-комунальних послуг громадянами, яким призначено субсидію: відтепер, громадяни, яким призначено субсидію зобов'язані  щомісячно сплачувати   вартість  фактично  спожитої  послуги  з  урахуванням розміру  призначеної  субсидії (до внесення змін  - зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову  частку витрат на оплату житлово-комунальних послуг); 

передбачено повернення частини невикористаної суми субсидії  до державного бюджету організаціями-надавачами послуг з централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) на підставі акта звірки, складеного з управліннями праці та соціального захисту населення; 

передбачено залишення на рахунках споживачів частини невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), що еквівалентна вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або  вартості 150 кВт•г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), яка зараховується як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди; 

- скасовано автоматичний принцип надання субсидії на новий період наступній категорії осіб:

-для орендарів житлового приміщення (будинку);

-осіб, які отримували субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу в попередньому році;

- осіб, яким субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального сезону становив «0» грн.

Тобто вказаним особам субсидія призначається  на наступний термін за особистим зверненням;

         Крім того, уточнено порядок врахування доходів для призначення житлової субсидії:

- виключено норму щодо призначення субсидії на підставі  отриманих доходів за три місяці, що передують місяцю призначення субсидії, та норму щодо врахування до середньомісячного сукупного доходу пенсіонера розміру пенсійної виплати за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу, а субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - з річного доходу осіб за попередній календарний рік. 

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках - за попередній календарний рік. Зазначені норми також поширюється на пенсіонерів. 

збільшено умовний розмір доходу, який враховується для працездатних осіб ( 2 прожиткових мінімумів для працездатних осіб),  середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

В окремих випадках за рішенням районних комісій для осіб, які проживають у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді. 

Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю) і мають право на отримання субсидії, у тому числі на підставі рішень комісій, під час визначення сукупного доходу осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат. 

Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в територіальних органах державної служби зайнятості як безробітні і не одержують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді; 

збільшено розмір доходу, який враховується для підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування: для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі 2-х прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно 3-х і 4-х прожиткових мінімумів для працездатних громадян. 

При цьому не враховується дохід, отриманий самозяйнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які надано ДФС на запит; 

- доповнено перелік доходів, які не враховуються при призначенні субсидії: до сукупного доходу не враховуються, зокрема, державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг; 

доповнено додаткову послугу, на яку призначається субсидія – «управління багатоквартирним будинком». У зв’язку з цим внесені зміни до форми заяви про призначення житлової субсидії в частині виду послуг; 

- передбачена можливість подання заяви та декларації в електронній формі з використання засобів телекомунікаційних систем, зокрема, з використанням електронного цифрового підпису. 

 

Більш детальні роз’яснення жителі Полтавського району можуть отримати по телефону 7-36-17 або в кабінеті № 9 управління за адресою: м. Полтава, вул. Короленка,7 .

Прийом заяв та документів в управлінні здійснюється за попереднім записом по телефону 7-36-17 або уповноваженими сільських рад у приміщеннях сільських рад.

 

Начальник управління

соціального захисту населення

райдержадміністрації

Носенко О.Б.


 

Наверх ↑