Відділ житлово-комунального господарства, транспорту, будівництва та цивільного захисту

Версія для друкуВерсія для друку

відділ житлово-комунального господарства, транспорту, будівництва та цивільного захисту

 

адреса

    

36011, вул.Шевченка, 5, каб.19

тел./факс

(05322)  60-84-05

Е-mail

gkhrda@adm-pl.gov.ua

начальник

    

Семенко Олександр Петрович

 

Структура відділу

П.І.Б                                                  

Номер кімати

Номер телефону

Посада                                 

СЕМЕНКО Олександр Петрович

19

60-84-05

начальник відділу

ЛОПОХА Андрій Вікторович

19

60-84-05

головний спеціаліст відділу

ВІННІК Вадим Михайлович

19

60-84-05

головний спеціаліст відділу

     

ПРОГРАМА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ для об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області на 2015-2020 роки

"Необхідність впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності в житловому секторі та механізм іх державної підтримки"

 

 

        -           ІНФОРМАЦІЙНІ ПОВІДОМЛЕННЯ

Вода! Ти не просто необхідна для життя, ти і є життя.

Життя та здоров'я людини тісно пов'язані з навколишнім середовищем.

Одним із найважливіших компонентів цього середовища є вода, яка є невід'ємною складовою нашого організму, провідним чинником підтримування оптимальної життєдіяльності кожної особистості.

Вода бере безпосередню участь у багатьох складних біологічних процесах життєдіяльності. Про вагоме фізіологічне значення води свідчить і те, що тіло людини містить близько 72 % води. У крові цей показник досягає 83 %, у печінці — 68 %. У організмі новонародженої дитини середній вміст води на 9—10 % перевищує цей показник у дорослої людини.

Дуже важливу роль відіграє вода в забезпеченні теплового комфорту людини. Випаровування з поверхні шкіри за нормальних умов складає 20—50 г за 1 год. Залежно від зовнішньої температури та вологості повітря процеси випаровування можуть збільшуватися або зменшуватися, що нормалізує температурні параметри організму. Таким чином регулюється захист організму від перегріву або охолодження.

Без достатнього забезпечення організму людини водою нормальна його життєдіяльність неможлива.

Фізіологічна потреба у воді дорослої людини в умовах помірного клімату складає в середньому 2—3 л на добу яка надходить в організм шляхом вживання води, чаю, різних напоїв, з продуктами, рідкими кулінарними виробами і в невеликій кількості (0,45—0,63 л) — за рахунок обмінних процесів в організмі.

Якість питної води!

У природній воді міститься декілька десятків різноманітних хімічних речовин, концентрація яких може значно коливатися залежно від хімічного складу ґрунтових порід, які беруть участь у формуванні води, глибини водоносного шару, характеру джерела (відкритий, підземний), наявності та інтенсивності забруднення, кліматогеографічних та інших чинників.

Якість питної води, а саме вміст у воді макро і мікроелементів, а також хімічних речовин і сполук, серед яких найбільше гігієнічне значення має вміст  нітратів, сульфатів, фторидів, хлоридів та заліза, які суттєво впливають на стан здоров'я людини.

Отже питна вода, яка не має оптимального хімічного складу зумовлює виникнення специфічних захворювань.

За результатами багаторічного моніторингу по Полтавському району занепокоєння викликає стан якості питної води, а саме його хімічного складу, де в джерелах централізованого (відомчі та сільські водопроводи) водопостачання відмічається стійке перевищення вмісту елементів фтору, а в джередах децентралізованого (трубчасті та шахтні колодязі) водопостачання невпинно зростає відсоток забруднення  нітратами.

Фтор дуже важливий для здоров'я людини і займає серед елементів особливе положення. Ні в якого іншого елементу норма вжитку не знаходиться в такій небезпечній близькості від дози, що спричиняє токсичну дію.

Фтору в організмі повинно бути саме стільки, скільки потрібно, ні більше, ні менше. Навіть незначне відхилення від норми може викликати цілий ряд захворювань, пов'язаних з порушенням обмінних процесів в кісткових тканинах. В першу чергу страждають зуби: при недоліку фтору розвивається карієс, а при надлишку – флюороз.

Потрапляння в організм.

 Основним джерелом фтору вважається питна вода, з  продуктами харчування — значно менше, що швидше за все, пов'язано з поганою засвоюваністю «харчового» фтору. Продуктів, надзвичайно багатих фтором, досить багато: це жовтки курячих яєць, чай, кава, пшениця, капуста, буряк, баранина, печінка, яловичий і свинячий жири, кістковий мозок і, нарешті, морська риба — осетрина, сардини, навага, оселедець, кілька. Також одним з джерел є зубні пасти з фтором, але якщо їх не ковтати то вони надають локальну дію, і нашкодити або допомогти можуть лише зубам, але не організму в цілому.

Норма фтору у воді.

  Оптимальний вміст фтору в питній воді вагається від 0,5 до 1мг/л. В Україні згідно ДСанПіНу 2.2.4.-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» допустимий вміст фтору у воді складає 1,5мг/л.

Про профілактику захворювань пов’язаних  з високим

вмістом фтору в питній воді

Вагітним жінкам, батькам, працівниками дошкільних і шкільних установ необхідно обов'язково звертати увагу на те, що обмежувати надходження фтору в організм дитини необхідно буквально з моменту народження. Зробити це можна декількома способами:

·        максимально скоротити вжиток води з високим вмістом фтору;

·        по можливості питну воду замінити мінеральною водою або водою з джерел з низьким вмістом фтору;

·        при можливості, на період відпустки, виїжджати  з регіону де  відмічається перевищення вмісту фтору у питній воді;

·        у раціон включати якомога менше продуктів, що містять великі кількості фтору — морську рибу, жирне м'ясо, топлене масло, міцний чай, особливо індійський або цейлонський;

·        не користуватися зубними пастами, що містять фтор.

               Нітрати                          

Упродовж останніх років зростає нітратне забруднення грунтових вод, які широко використовуються у сільській місцевості для децентралізованого водопостачання внаслідок ненормованого використання в колективних господарствах та у приватному секторі мінеральних і особливо органічних добрив.

Вода забруднена нітратами надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці життя.

Ризик розвитку водно – нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо першого року життя, пов'язаний насамперед із недосконалістю ферментних систем організму, біохімічних процесів, що відбуваються в ньому.

При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація.

Оскільки на сьогодні практично не існує ефективних методів видалення нітратів з води в умовах децентралізованого водопостачання Держсанепідслужба для запобігання виникнення водно – нітратної метгемоглобінемії у дітей не рекомендує вживати забруднену наднормативними концентраціями нітратів питну воду, а також вимагає дотримуватись норм санітарного законодавства при облаштуванні та утриманні, при проведенні санацій та при знезараженні води децентралізованих джерел питного водопостачання, що визначені ДСанПіНом 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Чи можливо уникнути небезпечної дії нітратів?

Так, це можливо за умови, якщо ви візьмете до уваги і будете використовувати наступні рекомендації:

- Якщо у питній воді вміст нітратів перевищує допустиму норму (50 мг/дм3), не використовуйте її для пиття та приготування їжі.

Особливо це стосується дітей та вагітних жінок!

- Пам’ятайте, що кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність на 39-86%.

- Майте на увазі, що забруднена нітратами вода навіть у смертельних дозах – чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком.

Хай це не вводить Вас в оману! Будьте обережні!

- Ніколи не розводьте дитячу суміш колодязною водою, якщо не впевнені в її якості.

- Не вживайте ранніх парникових овочів, на яких з’явилась гниль або цвіль, оскільки нітрати в таких овочах в більшій мірі і скоріше набирають ще токсичнішої форми – нітритів.

- Категорично забороняється давати дітям салати із свіжих овочів, які простояли при кімнатній температурі 6 – 8 годин, оскільки в них за цих умов також наростає перетворення нітратів під впливом специфічної мікрофлори в нітрити.

- Забруднену нітратами воду можна використовувати для технічних цілей: миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях, тощо.

Запам’ятайте! Якщо у Вас виникли сумніви щодо якості питної води, Вам необхідно звернутись в Полтавський міськрайонний відокремлений підрозділ лабораторних досліджень Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України» для проведення лабораторних досліджень питної води.

За направленням лікувальних закладів дослідження питної води на вміст нітратів для вагітних та дітей, які знаходяться на штучному вигодовуванні  проводиться на безоплатній основі. 

Для інших верств населення вартість проведення робіт регулюється постановою КМУ № 1351 від 27.08.2003р. “Про затвердження тарифів (прейскурантів) на роботи ”.

Телефон для довідок (0532) 63 – 03 – 96.

Пам’ятайте Ваше здоров’я у Ваших руках!

 

За інформацією Полтавського міськрайонного

відокремленого підрозділу лабораторних досліджень

Державної установи «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України»


Державна підтримка енергозбереження.
Держава компенсує українцям 20% кредиту на негазовий котел і 30% – на утеплення індивідуальних домогосподарств

Відповідно до протокольного рішення засідання Кабінету міністрів України (протокол № 43 від 08.04.2015 року) райдержадміністрація доводить до відома, що Уряд України спільно з державним Ощадбанком схвалили програму компенсації від 20% до 40% вартості кредиту на заходи з підвищення енергоефективності.
Обсяг програми складе 1,57 млрд. грн., з них 1,23 млрд грн. – кошти Ощадбанку, а 340 млн. грн. виділено з держбюджету.
Крім того, міжнародні фінансові організації також готові приєднатися до зазначеної програми.
З жовтня минулого року Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України започаткувало програму державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення.
Передбачено відшкодування 20 відсотків тіла кредиту, отриманого населенням в ПАТ «Ощадбанк» на придбання твердопаливних та електричних котлів.
У 2015 році Агентством заплановано розширення переліку заходів, на які надаватиметься державна підтримка населенню. Так, ініціюється впровадження механізму відшкодування населенню частини тіла кредиту до 30 відсотків на встановлення склопакетів, придбання енергозберігаючих матеріалів, встановлення приладів обліку тощо.
Також механізм державної підтримки розроблено і для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Проектом запропоновано відшкодування 40 відсотків суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Державна підтримка надаватиметься на придбання енергозберігаючих двокамерних склопакетів для вікон, індивідуальних теплових пунктів, засобів обліку тепла і води, модернізацію систем освітлення у місцях загального користування тощо.
Окрім надання співфінансування для підвищення енергоефективності в будівлях, проект сприятиме також збільшенню кількості ОСББ в країні.
Загалом у 2015 році на реалізацію програм пільгового кредитування передбачається спрямувати 343,5 млн. грн. державних інвестицій.
Крім того, у грудні 2014 року компанія «Греса-Групп» спільно з ПАТ «Укргазбанк» розробили кредитну програму на придбання енергозберігаючого обладнання та утеплення будівель. Вона призначена для ОСББ, юридичних та фізичних осіб-підприємців малого і середнього бізнесу та передбачає надання кредитів на термін до трьох років під 3 – 11% річних. До товарів, на які надається кредит згідно з акційними умовами, відноситься опалювальне, енергогенеруюче, водонагрівальне та кліматичне обладнання, а також системи теплоізоляції.

        -          НОВИНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ, НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТАХ

Розпорядження голови райдержадміністрації від 07.04.2015 р. №104 "Про закінчення опалювального сезону 2014 - 2015 років"

Енергоефективний калькулятор для розрахунку витрат та терміну окупності встановлення нового котла

 

Наверх ↑