Насильство як соціальна проблема.

Версія для друкуВерсія для друку

Насильство як соціальна проблема. Сьогодні все більше говорять про те, що насильства в родині не повинно бути. Проте в реальному житті трапляються непоодинокі випадки скоєння насильства чоловіка над жінкою чи навпаки. Прикро, що рамки цього негативного явища нерідко виходять за межі сім’ї – їх поширюють діти, які самі потерпають від насильства в родині.

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проходить акція «16 днів проти насильства», ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Дати акції символічні і невипадкові: 25 листопада - Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 01 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 05 грудня – Міжнародного дня волонтера, 06 грудня – річниця з дня «Монреальської різанини», 10 грудня – Міжнародний День прав людини.

Насильство в сім’ї (фізичне, економічне, сексуальне чи психологічне) є одним із найбільших порушень прав людини – права на життя, фізичну та психологічну недоторканність.

Побутує думка, що насильство в родині – це проблема тільки неблагополучних сімей, яка найчастіше пов’язана з пияцтвом і бідністю. Однак, за деякими дослідженнями, це далеко не так. Насильство властиве всім соціальним групам і не залежить від економічного становища родини в цілому.

Відповідно до районного плану заходів в районі на даний час проводиться низка заходів, таких як: різноманітні конкурси малюнків, фотоконкурси, участь відповідальних структурних підрозділів у різноманітних «круглих столах», розповсюдження буклетів, плакатів та іншої літератури, спрямованої на профілактику насильства в родині, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та популяризацію сімейних цінностей, виховання відповідального батьківства.

Не виключенням є щорічні громадські слухання для школярів 8-11 класів загальноосвітніх серед навчальних закладів району, які проводяться завідувачем сектору у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації Костенко Л.О. спільно з методист районного методкабінету відділу освіти райдержадміністрації Бибич Г.В., інколи залучаючи й інші відповідальні структурні підрозділи. Під час виступів наголошується щодо неправомірного здійснення насильства в родинах, в школі серед однолітків та інших ситуацій, наводяться приклади, демонструються слайди та відеоролики «Скажи ні насильству!» та «Торгівля людьми не прийнятна!», проходить спілкування й обговорення з дітьми даних питань та надаються координати всіх відповідальних установ для подальшого вирішення проблемних питань, які стосуються насильства, торгівлі людьми та гендерної рівності.

Як же захиститися від протиправних дій одного з членів сім’ї по відношенню до іншого, та як їх попередити?

По-перше, на захисті стоїть Закон України «Про попередження насильства в сім’ї». По-друге, в районі є служби, які надають допомогу жертвам насильства в родині. Сектор у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації приймають і розглядають заяви (повідомлення) про вчинення насильства або реальну загрозу його виникнення. У разі коли дитина зазнала жорстокого поводження з боку дорослих, служба у справах дітей райдержадміністрації спільно з сектором ювенальної превенції Полтавського районного відділення поліції вирішує питання щодо комплексних заходів захисту неповнолітнього, в тому числі й тимчасового вилучення дитини з відповідного середовища. Районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надає комплексі соціальні послуги.

Якщо ти зазнаєш негативного впливу насильства в сім’ї та потребуєш захисту, звертайся:

- У разі термінового припинення насильства: тел.: 102.

- Сектор у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської райдержадміністрації (м.Полтава, вул.Шевченка, 5, каб.22, тел.: 29405);

- Полтавський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (м.Полтава, вул.Шевченка, 7, каб.114, тел.: 24800);

- Служба у справах дітей Полтавської райдержадміністрації (м.Полтава, вул.Шевченка, 5, каб.20-21, тел.: 20513);

- Полтавське районне відділення поліції (м.Полтава, вул.Луценка,19а, тел.: 596963).

Наверх ↑